Dlouho očekávané chytré hodinky Tag Heuer Connected jsou realitou – švýcarský hodinkový gigant své nové Android Wear hodinky právě potvrdil na konferenci v New Yorku. Připravte si peněženky, protože výjdou na neuvěřitelných 42 000 Kč.

Vypadajíc jako napumpované LG G Watch R jsou tyto hodinky zásadně odlišné od všech svých kolegů. Dokonce i populární „Swiss Made“ nápis na zádi hodinek byl nahrazen „Swiss Engineered“.

Důvodem této změny je možná i to, že o chod Connected se stará výkonný 1,6GHz dvoujádrový Intel Atom Z34XX procesor.

Tag Heuer je vůbec první společností, která přináší Android Wear hodinky poháněné Intel procesorem. Brzy budou ale následovat také Fossil Q Founder.

Materiály jsou, jak by jste asi očekávali, velmi kvalitní – obal, záda i úchyty jsou zhotoveny z titanu druhého stupně. Displej má v průměru 46mm a je pokryt krystalovým safírem.

Jedná se o LTPS LCD displej s rozlišením 360 x 360 a hustotou pixelů 240. Upřímně, očekávali jsme, že zde se Tag pochlapí více.

Hodinky přichází s černým gumovým páskem v základu, přičemž je možno zvlášť jednotlivě dokoupit dalších 6 barev – červenou, modrou, bílou, oranžovou, zelenou a žlutou.

V systému prozatím najdeme 3 vzhledy ciferníků se slibem, že se na Google Play brzy objeví i další.

Tag Heuer Connected samozřejmě pracují perfektně se všemi Android Wear aplikacemi a vybrané 4 z nich (Insiders, GolfShot, RaceChrono Pro, Viewrangers) jsou dokonce předem připraveny k použití v systému.

V zařízení nenajdeme GPS, takže pro nějaké takovéto snímání bude třeba, spojit se s telefonem. Možnosti připojení jsou klasicky Wi-Fi a Bluetooth.

O vývoji tohoto zařízení Vás budeme i nadále informovat.

zdroj: www.wareable.com