Pebble Time dostávají novou vymoženost ve formě bezkontaktního platebního řemínku, zvaného Pagaré. Náramek využívá „smart accesory“ portu k vytvoření hardwarového rozšíření, které přidává speciální funkcionalitu pro hodinky.

Pagaré obsahuje NFC čip, jež pracuje podobně, jako Apple Pay u Apple Watch či Android Pay u Android Wear zařízení. Hlavním rozdílem je, že se technologie nachází v náramku a ne v hodinkách samotných.

Již v březnu nám Pebble oznámil, že se chystá více zaměřit na obor nositelných zařízení, a to investováním svých prostředků z úspěšné Kickstarter kampaně zpět do crowdfundingového odvětví.

Chytrý řemínek Pagaré je toho příkladem. Společnost za ním stojící, FitPay, plánuje spuštění své Kickstarter kampaně na leden 2016, a Eric Migicovsky, šéf Pebble, je již zapojen.

„Pagaré přináší revoluční funkce do rodinky Pebble Time produktů. Jedná se přesně o to, co jsme očekávali, když jsme poprvé přemýšleli o otevřené platformě chytrých řemínků pro naše zařízení.“ řekl Eric.

Prozatím je známo, že budou k dispozici tři barevné varianty. Podrobnosti se dozvíme časem, s blížícím se zahájením kampaně.

zdroj: www.wareable.com