Skagen, dánská designová společnost vlastněná Fossil Group, oznámila, že její nové chytré hodinky Hagen Connected jsou nyní v prodeji.

Hodinky byly představeny na zářijovém veletrhu IFA. Vzhledově se podobají většině zařízení od Fossilu a zároveň si zachovávají minimalistický a elegantní vzhled, na který jsme zvyklý u Skagenu. Hodinky jsou nabízeny ve čtyřech stylech, které mixují kůži, ocel a titan.

K dispozici je sledovací technologie, vyvinutá Misfitem, jež počítá vaše kroky a zobrazuje je na displeji. Dále je tu speciální vibrační motorek, který vás upozorní na jakoukoliv telefonní notifikaci. Oznámení se pak dají přizpůsobit pomocí doprovodné aplikace pro Android nebo iOS. A nemusíte se starat ani o nabíjení, protože baterie je knoflíková, takže ji stačí jednou za čas vyměnit.

Technologie Link vám navíc dovolí pořizovat fotky, brát hovory nebo ovládat hudbu pomocí fyzických tlačítek, které se nachází na pravé straně hodinek.

Hodinky zahrnují také automatickou aktualizaci času a data, v případě, že se budete pohybovat ve více časových pásmech.

Cena hodinek začíná na 195 dolarech. Můžete si vybrat i z několika druhů pásku, z nichž nejdražší stojí okolo 215 dolarů.

Již v lednu firma Fossil slíbila, že propojí více než 100 zařízení od různých značek do konce tohoto roku. Mezi značky patří například Armani, DKNY, Lagerfeld, Diesel nebo Michael Kors.

zdroj: wareable.com