Kousky, jako Withings Activité a Mondaine Helvetica 1 Smart zjednodušily žánr chytrých hodinek tím, že zcela eliminovaly displej, ale to určitě není případ hodinek Calendar Watch. Tento kousek, který právě překročil svůj peněžní cíl na Kickstarteru, vrací displej do hry, přičemž stále udržuje věci jednoduchými.

Je zde e-paper displej, který leží pod analogovými ručičkami a jednoduše poskytuje vizuální náhled na to, jak zaneprázdněně Váš den zrovna vypadá.

Jakmile se zařízení synchronizuje s Vaším digitálním kalendářem – ať už jde o Google, Apple, Facebook, Yahoo nebo cokoliv jiného – Calendar Watch Vám začnou zobrazovat Vašich následujících 12 hodin a zabarví oblasti, kdy již něco máte.

Další synchronizaci lze nastavit až za těch jistých 12 hodin nebo i každých 15 minut, pokud by se plány ve Vašem kalendáři v průběhu dne měnily. Pro baterii je samozřejmě lepší ta první možnost, kdy by nám měla nabídnout až tři týdny výdrže.

Poklepání na hodinky nám pak na 5 sekund zobrazí plány na příští den. Poté se na obrazovku navrátí původní displej.

Nadešel čas nějaké schůzky či jiné aktivity? Hodinky zavibrují a vybraná oblast se vybarví zpátky do původního stavu.

Co se týče analogových ručiček, tak ty jsou řízeny digitálně pomocí příslušné mobilní aplikace. To znamená, že pokud cestujete po světě, tak se Váš čas na hodinkách automaticky přizpůsobuje tomu, ve kterém časovém pásmu se zrovna nacházíte.sssss-1457096262-SDTQ-column-width-inlineCalendar Watch mají sice pouze jednu chytrou funkci, ale zato vypadají neuvěřitelně úhledně a stylově. Proto by tyto hodinky mohly zaujmout i fanoušky klasických hodinek.

Na výběr je ze čtyř barev: bílé, černé, modré a zelené. Nabídka by se ale mohla časem ještě rozšířit.

Na Kickstarteru zbývá tomuto projektu ještě 17 dnů a už nyní překročil původní finanční cíl o nějakých 25 %. Calendar Watch si ale stále můžete předobjednat, a to za 240 eur (6 500 Kč). Dodání se očekává někdy v září.

zdroj: wareable.com