Skupina zaměstnavatelů v USA nově nabízí Apple Watch téměř zadarmo, za účelem, aby byli jejich zaměstnanci štíhlejší a zdravější.

Dle Wall Street Journal stojí za tímto projektem Vitality Group, která jej již spouští ve firmách, jako Lockton (pojišťovna) a Amgen (biofarmaceutická firma). Apple Watch za 25 dolarů – nejsme si jisti, který model – máte ale za tuto cenu pouze, když plníte předem určený měsíční fitness cíl po dobu dvou let. V opačném případě se nadřízeným musí uhradit plná cena hodinek zpátky. Ouč.

Teoreticky se jedná o výhru pro všechny strany. Společnost ušetří na pojistném, pokud její zaměstnanci vedou zdravější životní styl, a podřízení dostanou skvělé chytré hodinky jen za pár korun, přičemž si možná o pár let i prodlouží svůj život.

Podobný typ nabídky jsme mohli vidět již jako produkt programu Obamacare. A už i dříve. V tomto případě se nezdá, že by za tím vším stál sám Apple, nicméně takový Fitbit má vlastní firemní wellness program pro 335 000 pracovníků v Targets. Dále podporuje i GoDaddy a Barclays v Americe a Británii.

Dnes jsme již zvyklí na obchodování se soukromím ohledně našich zpráv, fotografií a dokumentů výměnou za bezplatné služby od společností, jako Google a Facebook. A nyní budeme v dalším pokušení, kdy budeme moci obdržet zdarma nějaký hardware, výměnou za to, že budeme dodávat svému zaměstnavateli nebo své pojišťovně informace o našem zdraví. Něco nám ale říká, že tato data mají větší hodnotu, než 300 dolarů (cena za nejlevnější Apple Watch).

zdroj: wareable.com