Na trhu chytrých hodinek to není až tak žhavé, jak by se mohlo zdát. Porovnáme-li data s minulým rokem, tak prodeje letos ve 3. čtvrtletí klesly asi o 52%. A nejhůře jsou na tom právě největší značky. Apple je sice stále na vrcholu, přesto jeho dodávky klesly o téměř 72% na 1,1 milionu kusů Apple Watch. Dodávky Samsungu se pak téměř nezměnily, zatímco firmy Lenovo a Pebble pocítily obrovský propad. Velkým překvapením byl Garmin, který prodal o 600 000 zařízení více.

Problém může být v načasování a dostupnosti. Například takové původní Apple Watch byly ve třetím kvartálu roku 2015 již široce dostupné, zatímco letošní modely dorazily až později. Nových Moto 360 jsme se pak letos vůbec ani nedočkali a Samsung sice hodinky představil, ale ještě je nezačal dodávat.

Příčinou by ovšem mohlo být i to, že celé to nadšení kolem chytrých hodinek prostě již opadlo. Trh chytrých hodinek je stále ještě příliš mladý a i giganti, jako třeba Samsung nebo Pebble zatím jen zjišťují, co jim funguje a co naopak ne.

apple-watch-series-2-nike-white-1473274567-wbic-column-width-inline

zdroj: engadget.com