I když to zatím spíše nevypadá, léto je skutečně za dveřmi. Je nejvyšší čas vpustit léto domů i díky bytovému textilu.

Příjemná ložnice v čisté bavlně

V první řadě je zapotřebí na léto připravit ložnici. Odlehčete svému spaní. Nejenže potřebuje lehčí přikrývky, ale je čas též převléct do lehoučké bavlny. Bavlněné povlečení je pro léto ideální. Saje pot a příjemně se pod ním spí. Máte doma hodně teplo? Pořiďte si povlečení ve studených barvách. Ideální jsou kombinace bílé s modrou a bílé se zelenou. I pocitově začne vaše ložnice působit více chladivým dojmem.

Dejte styl svému bydlení i s novými záclonami a závěsy

Léto domů pustíte i vhodnou volbou záclon a závěsů. Právě v létě, kdy je dlouhý den a kratší noc, oceníme i zatemňovací závěsy. Díky nim se lépe vyspíme, protože domů nevpustíme paprsky slunce hned, co se brzy ráno vykutálí na oblohu. Pokud jde o léto, jsou též na okna hezkou volbou květinové záclony. Volit lze záclony z více stínícího materiálu, například s hustější žakárovou strukturou.

Připravte se na letní stolování

I letní stolování potřebuje atmosféru. Sluší mu například kostičkový Kanafas, ze kterého si hravě ušijete ubrusy i utěrky. Pod pergolou i při stolování přímo na zahradě oceníme PVC ubrusy. Praktické jsou i nešpinící se teflonové ubrusy. Kdo má pergolu, může sáhnout po krásné metráži s letními motivy a ušít si zajímavé podsedáky, polštářky, ubrusy a další textil tak, aby vytvořil pod pergolou doslova ráj.

Připravte se rovněž na plážovou sezónu

Na pláž nepatří ručník z koupelny. Není obvykle pro tento účel designově vhodným a ani si nechceme koupelnové ručníky ničit někde na betonových plochách u bazénů. Pořiďte si včas plážové osušky. Oceníte jich určitě více na osobu a samozřejmě každý v rodině potřebuje alespoň jednu svoji. Vybavte se na léto se stylem a včas.