Zdá se, že společnost Niantic se momentálně snaží dostat i do povědomí uživatelů Android Wear, pomocí své populární aplikace Pokémon Go.

V nejnovější verzi na Androidu totiž bylo objeveno hned několik prvků, které naznačují, že hra by měla co nevidět dorazit i pro zařízení s Android Wear.

Konkrétně prý tato verze obsahuje zcela nový oddíl „pokemongoplus“, odkazující na realizaci Pokémon Go na Android Wear. Tak to uvádí zpráva. Ta nám dále prozrazuje také to, že verze pro Android Wear nebude vyžadovat neustále spuštěnou hru na smartphonu a že komunikace bude probíhat klasicky pomocí Bluetooth.

Aplikace bude odlišná oproti verzi pro Apple Watch, která vyžaduje, abyste k chycení Pokémona použili váš telefon. U Android Wear by tomu tak být nemělo. K chycení Pokémona nebo získání věci z Pokéstopu bude stačit, když aplikace na telefonu poběží na pozadí. Komunikace mezi nositelným zařízením a telefonem pak bude šifrována pomocí AES (standard pokročilého šifrování).

Niantic by měl s novou verzí Pokémon Go pro Android Wear přijít již brzy. Pokud chytré hodinky nemáte, zkuste se podívat na zařízení Pokémon Go Plus, které se zrovna chystá do prodeje. Je kompatibilní s iOS i Androidem a upozorní vás na všechny Pokémony a Pokéstopy v blízkém okolí.

zdroj: digitaltrends.com