Health Watch od Philipsu budou k dispozici ke koupi již za pár měsíců, společně s dalšími novinkami společnosti. Tak to alespoň tvrdí magazín Pocket-Lint, který dodal i to, že hodinky dorazí konkrétně v září a to za cenu pohybující se okolo 5 000 Kč.

Health Watch jsme poprvé spatřili na IFA 2015, kdy se jednalo o součást zdravotního programu společnosti. Zařízení zvládá měřit srdeční tep, fyzické aktivity a spánek. Po připojení k aplikaci Philips HealthSuite je dále možné, kontrolovat svůj celkový zdravotní styl a naučit se, jak jej lépe dodržovat.philips-health-2-1441301221-vGmz-column-width-inline

V zařízení ze nachází optický snímač tepové frekvence a krokoměr, který nepřetržitě a automaticky snímá biometrické údaje. Philips uvádí, že tyto hodinky jsou zdravotním nástrojem a že pomáhají předcházet špatnému zdravotnímu stylu.

Mezi další zdravotní zařízení společnosti se řadí dva monitory krevního tlaku, ušní teploměr a čistič vzduchu pro alergiky. Tato zařízení je však možno již zakoupit, a to přímo od Philipsu.

Philips udělal zajímavý tah, když se pustil do lékařských nositelných zařízení. S tolika novinkami je zjevné, že tato společnost půjde v letošním roce razantně kupředu.

zdroj: wareable.com