Na gestech založené Hug Smartwatch, jež byly představeny na Microsoftím Future Unleashed v listopadu, jdou do prodeje. Svým uživatelům umožní, ovládat připojená zařízení – včetně Oculus Rift a Sphero BB-8 – a to pouhým mávnutím rukou.

Hug Smartwatch obsahují speciální funkci zvanou „Kontextová inteligence“. Ta umí instinktivně rozeznat, jaký pohyb se zrovna snažíte udělat se svou rukou. V praxi pak identifikuje, zda-li chcete zvýšit hlasitost či ztlumit světla.

V zařízení je devítiosý senzor, skládající se z tříosého gyroskopu, akcelerometru a magnetometru. Jeho systém je postaven na platformě Microsoft Azure, která se dokáže spojit s iOS i Androidem, za pomocí Bluetooth 4.0.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=15&v=2lZR1T3ZnHo

Kromě ovládání gesty mají Hug ale i již klasické funkce – optický senzor srdečního tepu, sledování aktivit, reproduktor, mikrofon, SOS tlačítko, ovládání hudby a telefonování.

Pokud se budeme bavit o specifikacích, najdeme zde 1,6-palcový displej s rozlišením 240 x 240, 2 GB interní paměť a 128 MB RAM. Zařízení váží 46g a je 11,2 mm tenké. Oddělitelný řemínek pak má 22 mm.

zdroj: www.wareable.com