V březnu, na Baselwordu, nám Breitling odhalil, že se plánuje naplno ponořit do světa nositelných zařízení, společně se slibem, že zároveň zůstane u svých tradičních kvalitních kořenů. To vše měly představovat nové chytré hodinky Breitling B55 Connected.

Tyto připojené hodinky populárního švýcarského výrobce jsou nyní známy jako Breitling Exospace B55 Connected, a jsou v prodeji ve třech barvách, za nemalou částku, pohybující se okolo 250 000 Kč.

B55 používají Bluetooth LTE pro připojení k telefonu, který Vám následně umožňuje, přidat si druhou časovou zónu, budíky, upomínky a další. Hodinky jako takové jsou založeny na chronografických Breitling Caliber B50 z roku 2014.

První chytré hodinky společnosti jsou zaměřeny na piloty, takže mnoho z nových funkcí jsou věci, jako protokoly o době letu či odpočítávání do startu mise. S digitálními a analogovými displeji a SuperQuartz technologií, jež zajišťuje až desetkrát přesnější čas (než standartní quartz), jsou tyto Breitlingy neporušenou známkou kvality.

Hodilo by se také zmínit, že pod LCD displejem je podsvícení, které se aktivuje, jakmile natočíte zařízení 35 stupňů směrem k Vám nebo když stisknete korunku hodinek. Nechybí ani klasické notifikace – upozornění na příchozí hovory, SMS a zprávy na sociálních sítích.

Nenajdeme zde žádný škaredý Micro USB port – zdejší Li-on baterie se nabíjí pomocí magnetického konektoru. Nicméně, pásek na styl gumy dělá celkový vzhled o něco lacinějším.

Exospace B55 Connected jsou polo-chytré hodinky, za něž se jen tak někdo stydět nebude.

zdroj: www.wareable.com