Před pár lety nás společnost Alcatel všechny ohromila tím, když představila svoje první chytré hodinky, zvané Watch. Nyní společnost dorazila na veletrh IFA 2016 s pokračováním. Po technologické stránce velké změny nečekejte, u vzhledu však ano.

Zbrusu nové hodinky Move Time WiFi sice používají stejný operační systém a senzor srdečního tepu, jako předchozí model, konektivita WiFi je však nová. Zařízení vypadá mnohem vyspěleji ve srovnání s jeho starším předchůdcem. AMOLED displej o velikosti 1,39 palců, s rozlišením 400×400 vypadá docela dobře, ovšem uvidíme, jak si obstojí na denním světle. Vrátíme-li se ještě zpátky ke konektivitě WiFi, tak zde se jedná o standardní 802.11 b/g/n připojení. Nechybí pak samozřejmě ani Bluetooth 4.0. Hodinky mají také vestavěný reproduktor a mikrofon, což uživatelům umožní telefonovat prostřednictvím jejich telefonu a přitom mluvit do hodinek.

I když operační systém zůstává stejný, tak má nyní omnoho blíže k Android Wear, zejména co se týče stylu. Prošel totiž několika zásadními úpravami designu a ovládání.

MoveTime WiFi jsou vlajkovou lodí řady Move. Hodinky by měly být dostupné již ke konci tohoto měsíce, ačkoli podrobnosti o ceně a dostupnosti zatím nejsou známy. Vzhledem k předchozího modelu ale cenu odhadujeme na 150 dolarů (cca 4 000 Kč).

zdroj: engadget.com