Vybrat si mezi dnešními fitness náramky není vůbec jednoduché. Každý totiž od svého zařízení čeká něco jiného. Pro některé je výhodou sledování spánku, pro některé sledování kroků a pro jiné například monitorování srdeční frekvence.

I proto jsme vám sestavili seznam těch nejlepších fitness náramků, kde u každého jsou vyzdviženy jeho nejlepší funkce, abyste si snadněji vybrali ten, který je pro Vás pravý.

Garmin Vivosmart HR+

Garmin sklidil od kritiků velký úspěch a to z jednoho důvodu: všechno zde perfektně funguje a náramek je nabitý technologiemi (což ovšem neznamená, že sedne každému).

Vivosmart HR + nabízí skvělý mix monitorování aktivit, srdeční frekvence a GPS, což se hodí zejména těm, kteří nechtějí při běhání tahat svůj telefon.

I když fitness tracker není až tak atraktivní, jako třeba Blaze, nabídne životnost baterie až jeden týden a je odolný proti vodě, a to až do hloubky 50 metrů.

Dle magazínu Wareable se Garmin Vivosmart HR+ stal fitness náramkem roku 2016.garmin-vivosmart-hr-battery

 

Funkce: kroky, monitoring spánku, sledování tepové frekvence, GPS

Cena: 169,99 liber (5 500 Kč)

Fitbit Charge 2

Také standardně monitoruje kroky a sleduje spánkovou aktivitu, kdy tyto informace následně vidíte ve velmi povedené aplikaci od Fitbitu.

Je však nutno připomenout, že náramek se potýkal s problémy s odezvou obrazovky a špatnou monitorací srdečního tepu při velké fyzické zátěži. Taktéž chybí GPS, takže při běhání se neobejdete bez telefonu.charge2

 

Funkce: sledování kroků, spánku, monitorace srdečního tepu

Cena: 129,99 liber (4 000 Kč)

Misfit Ray

Stylový, elegantní a jednoduchý.

U tohoto modelu se Misfit odpoutal od tradičního kruhového designu. Misfit Ray sleduje kroky, spánek a to vše je opět dispozici v přehledné mobilní aplikaci. Zařízení dále upozorňuje na zprávy a hovory z telefonu. K trackeru je také spousta řemínků, takže si vybere opravdu každý.

Decentní design, uspokojivé fitness funkce a dobrá cena dělají z tohoto fitness náramku skvělého adepta na koupi.misfit-ray-primary-100665127-large

 

Funkce: sledování kroků a spánku

Cena: 79,95 liber (2 500 Kč)

Fitbit Alta

Fitbit Alta je v současné době jednoznačně nejlépe vypadající fitness náramek. A jako u Misfit Ray, i zde je výhodou velká škála různých řemínků k zařízení, a to ať už kožených, silikonových nebo ocelových. Zařízení zaznamenává kroky, spánek a dodává základní notifikace z telefonu na zápěstí.simple-b-cssdisabled-png-hfaeb7fac5813121ee466072264d8d16c-pack

 

Funkce: sledování kroků a spánku, notifikace

Cena: 99,99 liber (3 200 Kč)

Misfit Shine 2

Shine 2 zůstává věrný svým původním prvkům a nově přidává také notifikace z telefonu, které jsou doprovázeny vibracemi. Příjemně překvapuje svou výdrží baterie, kdy hravě předčí všechna ostatní zmíněná zařízení na této stránce.

Tam, kde ale zařízení skutečně zaujme je přesnost zaznamenaných dat. V porovnání s GPS sportovními hodinkami byl rozdíl v přesnosti pouhých 0,1km!

Shine 2 nás svou univerzálností opravdu okouzlil. Náramek je dodáván s klipem, tím pádem si ho můžete připnout třeba i na boty.shine_2_main_600x

 

Funkce: Počítání kroků, monitorování spánku, notifikace, voděodolnost

Cena: 79,95 liber (2 500 Kč)

Jawbone UP 3

Společnost vyslyšela názor většiny uživatelů a pro Jawbone UP 3 přišla s novým firmwarem, který zpětně vyřešil mnoho zásadních problémů.

Aktuálně je tak v nabídce funkcí i automatické sledování spánku (které jde opravdu do hloubky). Data vycházejí z monitoringu srdečního tepu, rychlosti dýchání, tělesné teploty a galvanické reakce kůže.jawbone-up3

 

Funkce: Srdeční tep, kroky, spánek

Cena: 129,99 liber (4 000 Kč)

Moov Now

Jedná se o malé kulaté nositelné zařízení, které se pomocí řemínku připevňuje kolem nohy. Cílem zařízení je vytvářet tréninkové plány, abyste se ve vašem sportu či cvičení zdokonalovali. Zařízení poté stále zvyšuje obtížnost, aby vás dohnalo k lepším výsledkům.

Skvělou zprávou je, že nynější druhá generace zařízení Moov Now zároveň měří i kroky a sleduje spánek, což z něj dělá decentní fitness náramek (ovšem ne na zápěstí, ale na nohu).mn_red

Funkce: osobní trenér, sledování kroků a spánku

Cena: 59,99 dolarů (1 500 Kč)

Xiaomi Mi Band Pulse

Jedná se o vcelku levné zařízení, které přesto zvládá monitorovat vaši tepovou frekvenci. V Číně se ho prodalo více, než  milion kusů. Nyní je zařízení dostupné k prodeji i mimo Čínu.

00-xiaomi-mi-band-1s-heart-rate-monitor-activity-tracker-wristband_m

Funkce: sledování tepové frekvence a spánku, kroky, budík, telefonní notifikace

Cena: 25 liber (800 Kč)

Garmin Vivoactive HR

Spíše sportovní nositelné zařízení s mnoha funkcemi a za přijatelnou cenu. Není vzhledově zrovna moc pěkné, ale nenechte se tím zcela odradit.

Vivoactive HR používá GPS pro přesné sledování běhu, jízdy na kole nebo plavání. Tyto údaje samozřejmě i zaznamenává, včetně rychlosti a vzdálenosti. Zařízení však nemá moc dobrou obrazovku a bohužel, ke sledování srdeční frekvence potřebujete ještě hrudní popruh.

Nicméně, jeho koupí rozhodně chybu neuděláte.

r_vivoactivehr_hr_1001-5_1

Funkce: sledování kroků a srdeční frekvence, GPS, notifikace

Cena: 199,99 liber (6 300 Kč)

Samsung Gear Fit 2

Fitness náramek s 1,5 palcovým AMOLED displejem, s rozlišením 432 x 216 a s 322 pixely na palec. Obsahuje GPS modul pro sledování běhu a umí také optické měření tepu — to vše za velmi přijatelnou cenu.

gearfit2_global-launch_thumb704

Funkce: sledování kroků, spánku, GPS, sledování tepové frekvence

Cena: 179,99 dolarů (4 600 Kč)

Skagen Hagen Connected

Tenké a elegantní hodinky, které jsou nabízeny ve 4 stylech. Jedná se o podznačku firmy Fossil. Hodinky jsou sice klasického (nenápadného) vzhledu, avšak přesto umí sledovat kroky, spánek a také oznamovat notifikace z vašeho telefonu.skagen-hagen-connected-hybrid-smartwatch

 

Funkce: sledování kroků a spánku, diskrétní notifikace

Cena: 195 dolarů (5 000 Kč)

Mondaine Helvetica Smart

Jedná se snad o nejlépe vypadající fitness hodinky, na které jsme kdy narazili. Jejich cena je sice trošku vyšší, ovšem platíte za švýcarskou kvalitu.

Hodinky sledují spánkovou aktivitu, počítají kroky a nabízí také dlouhou výdrž baterie.

mondaine_helvetica_smartwatch_dezeen_sq

Funkce: kroky, spánek, dlouhá životnost baterie

Cena: 850 dolarů (22 000 Kč)

zdroj: wareable.com