Mohli jsme vidět již mnoho nositelných zařízení, které umožňují výměnu řemínku či obalu. Chytré hodinky Henlen však nabízejí něco zcela nového – můžete vzít jejich „chytré vnitřnosti“ a dát je do jiného těla.

Nenechte se ale příliš unést, protože toto neznamená, že si teď můžete z jakýchkoliv obyčejných hodinek udělat chytré zařízení. Funguje to pouze s hodinkami řady Origin Series od Henlenu, kde je momentálně na výběr ze dvou modelů.

Varianta pod názvem Commander nabídne robustnější vzhled a bude dostupná v černé a stříbrné barvě. Covert si pak bude možné pořídit s tělem v černé nebo rose gold barvě, a s koženým řemínkem v čokoládové nebo červené barvě. Obě verze mají tělo z nerezové oceli a vyměnitelné řemínky.henlen-rose-gold-1462525237-q6El-column-width-inlineVnitřnosti hodinek jsou umístěny v buňce, kde najdeme 1.2GHz dvoujádrový procesor od Mediateku a 572MB RAM. Dále se zde nachází také 450 mAh baterie, senzor srdečního tepu a vnitřní úložiště o kapacitě 4GB. A nesmíme zapomenout na 1,39-palcový AMOLED displej s rozlišením 400 x 400 a ochrannou vrstvou Gorilla Glass. Vytáhnutí modulu z těla je podobné, jako u Fitbit Blaze.

Zařízení poběží na Androidu s menším přičiněním Henlenu na grafice. Očividně tedy půjde o standardní vrstvený systém, který Vám v základu poskytne pouze nejobecnější informace, než Vás nechá, nahlédnout hlouběji na více detailů. Notifikace se budou dělit na tři větve: Zprávy, Zmeškané hovory a Sociální média.

Příslušná mobilní aplikace pro iOS a Android bude sloužit k nastavení hodinek, změně ciferníků a nákupu nových produktů.

Henlen jsou nyní na Kickstarteru, kde mají za cíl, vybrat $100,000. Jedny si zde můžete předobjednat již od $185 (cca 4 500 Kč). První dodání je však plánováno až na únor 2017.

zdroj: wareable.com