Baselworld je tady a při té příležitosti nám Breitling poskytl ochutnávku toho, co lze očekávat od nejlepších světových výrobců hodinek v roce 2015.

Zařízení B55 Connected využívá Bluetooth připojení k smartphonu. Na přiloženém videu můžete také vidět iPhone, který umožňuje přidat funkce jako nastavení druhého časového pásma, alarmy a připomínkové vibrace. Hodinky vychází z modelu Caliber B50, představeného již v roce 2014.

První chytré hodinky od společnosti Breitling jsou zaměřeny primárně na piloty. To také vysvětluje obsah spousty inteligentních funkcí jako jsou záznam doby letu, protokoly a odpočet do startu mise. Se všemi těmi digitálními a analogovými displeji a Breitling SuperQuartz systémem, který zajišťuje až 10-krát přesnější čas než standartně, jsou tyto hodinky jistě velmi pěkným kouskem.

Jedná se o švýcarskou práci, nenajdete zde žádný ošklivý microUSB port. Li-on baterie se dobíjejí přes magnetický konektor. Přesto gumový modrý pásek vyvolává spíše sportovní dojem, což k pilotování stíhačky zřejmě patří.

Součástí je také podsvícení displeje, které se automaticky aktivuje, jakmile nakloníte B55 směrem k sobě o 35°. Případně stačí zmáčknout korunku hodinek.

B55 Connected jsou spíše jen z části chytré hodinky, a to z toho důvodu, že některé funkce, které běžně u chytrých hodinek vídáme, zde chybí. Například různé fitness trackingové funkce a podobně..

Tyto hodinky možná neobsahují všechny funkce, které umí nabídnout konkurence u svých modelů, nicméně své příznivce si určitě najdou. Co říkáte? Zaujaly Vás?

 

zdroj: www.wareable.com