Jasně, dozvěděli jsme se o ceně a datumu zahájení prodeje Apple Watch, ale zajímavých novinek bylo na letošním Apple Keynote omnoho více. Pojďme se podívat na 5 nejžhavějších novinek z této Applovské konference:

1) HBO přichází na Apple TV

hbonow-730x417Tim Cook celou událost pořádně nastartoval, když hned zpočátku přizval na pódium HBO CEO, který nám oznámil příchod streamovací služby HBO Now, která bude exkluzivně figurovat na Apple TV. Poplatek za službu je 14.99USD a příchod očekáváme těsně před startem premiérové série „Game of Thrones“ v dubnu.

2) Prodeje nových iPhone překročily 700-ti miliónovou hranici, Apple Pay nadále raisuje

Je to teprve pár měsíců od uvedení nových iPhone 6 a iPhone 6 Plus do prodeje, a Apple již hlásí překročení hranice 700-ti miliónů kusů prodaných zařízení. Také Apple Pay systém roste a to dokonce trojnásobně, což představuje podporu 700 000 obchodů a 2 500 bank. Připravuje se i spolupráce tohoto systému s automaty od Coca-Coly.

3) Apple představil ResearchKit

Apple se snaží rozvíjet svou HealthKit zdravotní platformu a v souladu s tím představil ResearchKit, software, který umožňuje poskytovat různé zdravotní data třetím stranám pro výzkum a diagnostiku vážných nemocí, a to bez toho, aniž by jste byli nuceni se pro tyto účely někde objevit fyzicky.

Lidé zde spolupracují celosvětově, od Ameriky přes Evropu po Asii. Apple také slibuje, že si každý bude moci individuálně zvolit, která data se budou zasílat, a také to, že vše bude pouze pro výzkumné účely.

4) Macbook ožil… ve zlaté barvě!

macbook-goldTak jsme se dočkali, Apple představil nový 12-palcový Macbook. S 0,88mm tenkým Retina displejem, a celkovou hrubostí 13,1mm se jedná o 24% zlepšní oproti poslednímu Macbook Air.

Klávesnice dostala revoluční stabilizační systém a individuální podsvícení pro všechny klávesy.

Trackpad dostal také vylepšení v podobě nové „Force Touch“ technologie, která zajistí stejnou přesnost a „pocit klikání“ po celém povrchu trackpadu.

Nový Macbook také přinesl o 67%(!) menší základní desku. Baterie nabídne okolo 10 hodin přehrávání videa či brouzdání po internetu. Po celém obvodu najdete pouze jeden konektor a to takzvané USB-C, které spojuje USB, DisplayPort, HDMI a VGA do jednoho.

S cenou startující na 1300USD začně oficiální prodej 10. dubna. Můžete si vybrat mezi stříbrnou, zlatou a šedou barvou, stejně jako u nových iPhone. Macbook Air a Pro obdržely standartní hardwarové vylepšení.

5) Apple Watch odhaleny

apple-watch-face-730x482
Applovské Watch budou oficiálně k prodeji od 24. dubna, s předprodejem startujícím 10. dubna. Ceny začínají na v přepočtu 7000kč za Sport model a končí na – zde doporučujeme si sednout – 433 000kč(opravdu!) za zlatý model v nejlepší výbavě. A výdrž? Apple uvádí, že při klasickém dni by měly hodinky vydržet 18 hodin bez nabití. Samotné nabíjení funguje připnutím magnetického konektoru na záda hodinek. Více informací o těchto hodinkách jsme zmínili již v předchozím článku.

zdroj: www.thenextweb.com