Google zřejmě reaguje na neuvěřitelně vysoké Apple Watch prodeje v prvním týdnu (2,3 miliónů zařízení), a přináší nám zajímavé novinky na systém Android Wear.

Pokud vlastníte alespoň jedno z celkových sedmi zařízení Android Wear, můžete velmi brzy očekávat update i na tom svém, přičemž jako první budou LG Watch Urbane.

Samotný update, oznámený na blogu Google nově přidává Wi-Fi podporu – ta Vám umožní obejít se i bez Bluetooth spojení pro příjem notifikací, ovládání gesty – máte plné ruce? V Googlu Vás chápou a přidali tedy možnost ovládání gesty, což v praxi znamená věci jako švihnutí zápěstím a podobně … , nové menu – původní menu, které Vás „strašilo“ po tapnutí na obrazovku, nebylo zrovna to nejvhodnější, a proto přichází menu nové. Jeden tap zobrazí seznam aplikací, scrollování doleva pak kontakty a také již tradiční nastavení. V poslední řadě zde máme přepracované emoji – od nového updatu můžete kreslit tisíce emojis přímo na obrazovky Vašich chytrých hodinek. Systém nakreslený smajlík rozporná a odešle jej například jako rychlou odpověď na přijatou SMS.

S čím příjde Google příště?

zdroj: www.wareable.com