Niantic Labs vedené Googlem — známé pro svou hru Ingress — spustily masivní update pro svou průzkumnickou aplikaci Field Trip, což nově zahrnuje například i kompatibilitu s Android Wear hodinkami.

Field Trip byl úplně první produkt tohoto spolku, již dříve v roce 2012, a to původně pro Android telefony. Jakožto aplikace sloužící k objevování světa okolo Vás nabídne Field Trip vše od lokální historie až po jednoduché doporučení skvělých míst okolo(využití spíše v U.S.). Mezitím, co rozšířená mobilní verze funguje nadále, nově přišla také verze pro zápěstí, která nabídne takové jednodušší použití.

Verze pro chytré hodinky funguje na konceptu zpracovávání informací z míst okolo, přičemž se ihned zobrazí na displeji. To znamená, že je konkrétní zajímavost či jakákoliv informace dostupná bez nutnosti použití telefonu. Informační kartičky — podobné těm z Google Now aplikace — „vyskakují“ samy, jakmile se okolo Vaší momentální polohy objeví něco zajímavého. V informacích se dá ale vyhledávat i manuálně a to hlasem či dotykem.

I přesto, že již zmíněná aplikace existuje i na iOS, neočekává se v blízké době, že by Niantic vydali verzi Field Tripu pro Apple Watch. Developeři jsou hold názoru, že jsou k takovýmto věcem stále nejlepší Moto 360 a jim podobné.

Aplikace Field Trip má jistě strašně obrovský potenciál, ale stále je co přidávat a rozšiřovat, co se týče samotných informací, podpor států a kontinentů.

zdroj: www.wired.co.uk