Uvažujete o zvětšení rtů? A víte, že existuje hned několik metod, díky kterým dosáhnete skvělých výsledků. V tomto článku najdete popis nejpopulárnějších z nich. Dozvíte se, co od nich čekat a jaké jsou jejich hlavní klady a zápory.

Zvětšení rtů invazivním, nebo neinvazivním zákrokem?

Možná si myslíte, že se žádná metoda neobejde bez injekce. Injekční metody stále patří mezi nejpopulárnější, ale na paty jim úspěšně šlapou i neinvazivní zákroky. Stačí si jen takový, který nejlépe odpovídá vašim požadavkům a očekávání.

6 nejpopulárnějších metod zvětšení rtů

  1. Dermální výplně – do rtů se injekční stříkačkou vpravuje kyselina hyaluronová, která je ve formě gelu. Tato konzistence umožňuje rty vytvarovat do požadovaného tvaru a velikosti. Zákrok může provádět pouze lékař. Nemusíte se bát, že by byl zákrok velmi bolestivý, protože vám rty znecitliví lokálním anestetikem. Nicméně pro citlivé jedince může být vpichování i přesto nepříjemné. Výhodou je fakt, že výsledek je okamžitě viditelný. Zákrok je poměrně rychlý (přibližně 30 minut). To, jak dlouho výplň vydrží, záleží především na kvalitě použitého materiálu. Obecně se udává 6 až 12 měsíců.
  2. Refresh pomocí mezoterapie – tato metoda stimuluje vznik nových buněk a kolagenu. Do rtů se vpravuje injekčně méně koncentrovaná kyselina hyaluronová. Pokud nechcete rty výrazně zvětšit, ale jde vám především o jejich ochranu před stárnutím a hydrataci, je tato procedura tou správnou volbou. Opět ji může provádět pouze lékař, který má zkušenosti a máte jistotu, že používá certifikované kvalitní výplně. V opačném případě vám hrozí velmi vážné zdravotní komplikace. Změny, které nekvalitní výplň způsobí , mohou být dokonce nevratné.
  3. Refresh pomocí dermapenu – dermapen je druh přístroje, který propichuje rty mikrojehličkami do požadované hloubky. Výsledkem jsou hydratované rty, které mají výraznější přirozené kontury. Zákrok nebolí, protože se na místo ošetření nanese znecitlivující krém. Trvá okolo 30 minut. Výsledek vám vydrží 3 až 5 měsíců.
  4. Aplikace vlastního tuku – lékař z břicha nebo boků odebere kanylou (podobně jako při liposukci) tuk, kterým se poté vyplní a modelují rty. Počítejte s tím, že se pár týdnů po aplikaci přibližně 30 % tuku vstřebá. Výsledný efekt je velmi individuální, někomu vydrží až tři roky, ale obecně se uvádí 1 až 2 roky.
  5. Zvětšení pomocí implantátu – jedná se o trvalou změnu. Implantát se vpraví operačně do rtů. Výhodou je, že zákrok nemusíte opakovat. Nicméně jedná se o operaci, která nese určitá rizika. Časem se navíc obličej mění a implantát může po pár letech ve vašem obličeji působit nepatřičně. Je sice pravda, že si jej můžete nechat vyndat, ale budete muset znovu absolvovat operaci, což může zanechat nežádoucí následky v podobě jizev. Pokud o této možnosti uvažujete, dobře si ji promyslete a zeptejte se svého ošetřujícího lékaře na všechna rizika.
  6. Permanentní make up, lesky zvětšující objem a další kosmetické přípravky – pokud vám nevyhovuje ani jedna z předchozích možností, můžete opticky zvětšit vaše rty i bez zásahu lékaře. Objem vašim rtům dodá profesionálně provedený permanentní make up. Tato metoda je čím dál oblíbenější, protože je poměrně levná a tetování vydrží i několik let. Další možností jsou zvětšující lesky na rty, které je ale samozřejmě nutné aplikovat i několikrát denně.

Tip nejen na léto

Pokožka rtů je velmi citlivá, proto byste ji měli věnovat dostatečnou péči a hlavně ji neustále hydratovat. V zimě si každý z nás automaticky natírá rty hydratačními tyčinkami. V létě na to často zapomínáme a necháváme rty napospas nebezpečnému slunečnímu záření. Doporučujeme nanášet na rty balzámy s odpovídajícím SPF faktorem.

Nemáte tušení, jakou metodu zvolit? Poraďte se s odborníkem

Augmentace rtů je jednou z nejpopulárnějších zkrášlovacích procedur.

Velké, plné rty jsou trendy a možností, jak mít přesně takové, je celá řada.

Pokud si nejste jisti, která metoda je nejlepší variantou právě pro vás, poraďte se s lékařem.

Máte už vybráno? Pro kterou metodu jste se rozhodli a proč?

Vaše osobní zkušenosti a doporučení mohou pomoct s výběrem dalším nerozhodným čtenářům.