Vybudovat si na zahradě nějakou formu posezení není určitě nic náročného, a to dokonce ani finančně. Venkovní nábytek se dnes dá sehnat za poměrně slušné peníze a kupodivu levně se dá sehnat i vhodné zastřešení. Bez něj raději o zahradním posezení ani nepřemýšlejte.

Levný způsob zastřešení

Využít zahradu jako místo k pořádání večírků, případně pro rodinné obědy na čerstvém vzduchu rozhodně není špatný nápad. Na nějaký vhodný nábytek je možné narazit vždycky, a nemusí se jednat ani o nic drahého.

I v antikvariátech je možné narazit na celou řadu zajímavých kousků, jež se dají použít. V nejhorším případě můžete prostě jen podomácku renovovat nějaké ty postarší židle a stolek. Horší je sehnat kvalitní střechu.

Ta je důležitá nejen kvůli dešti. Hlavně v letních měsících jsou minimálně stejně otravné i slunečné paprsky. Ideální volbou je prostě koupit altán, případně levnější pergolu. Pokud ovšem nechcete zbytečně utrácet, můžete klidně sáhnout i po party stanu.

Jednoduchá konstrukce

Party stany jsou daleko levnější než výše zmíněné druhy zastřešení, nicméně jsou i daleko jednodušší. Jedná se vlastně o jednoduché konstrukce se čtvercovým, respektive obdélníkovým půdorysem, které jsou obdařeny nepromokavou střechou a stěnami.

I když postrádají vizuální kvality tradičních dřevěných zahradních staveb, určitě nejde o žádné nevzhledné objekty. Jsou jen maximálně praktické.

Široké využití

Party stany se využívají mnoha způsoby. Jsou velmi užitečnými pomocníky například při venkovní prezentaci výrobků a služeb, případně se takovéto zastřešení dá přetransformovat do formy prodejního stánku.

Prodejní a reklamní stánek tohoto typu je možné si koupit v mnoha velikostních i barevných provedeních. Jednotlivé modely se od sebe odlišují rovněž i použitým materiálem. Lacinější verze disponují ocelovou kostrou, zatímco o něco dražší, avšak lehčí modely, se vyrábějí převážně z hliníku.