Ford aktualizoval jeho MyFord mobilní aplikaci, která je určena pro elektrická a hybridní vozidla značky Ford. Aplikace je kompatibilní i s chytrými hodinkami. To znamená, že můžete zkontrolovat stav Vaší autobaterie či třeba najít auto na parkovišti mezi mnoha ostatními – to vše z pohodlí Vaší ruky.

MyFord je k dispozici pro iOS a Android již od roku 2012. Nicméně až tato nejnovější aktualizace přenesla její hlavní funkce i na Android Wear a Apple Watch hodinky, přičemž se nejedná o pouhý klon, ale pro každý OS se psal originální kód.androidwatch-06-1442510468-v1Xc-column-width-inline

Ze svého zápěstí můžete kontrolovat provozní teploty vozidla, zamknout či odemknout dveře, zkontrolovat stav tachometru, průměrnou spotřebu a tak dále. Není problém ani najít „ztracené“ auto na parkovišti.

Ford není první společností, která tyto funkce pro chytré hodinky přináší. Hyundai nám již dříve poskytl dokonce i startování auta ze zápěstí. Ani Mercedes a Audi v tomto nejsou pozadu.

MyFord je kompatibilní pouze s elektrickými a hybridními auty Ford, což zahrnuje modely: C-MAX Energi, Focus Electric a Fusion Energi.

zdroj: www.wareable.com