V současné době se používají různé nástroje pro měření délky, ovšem je nezbytné myslet i na pomůcky pro kalibraci a rozměrovou referenci měřicích přístrojů. Právě k takovému účelu se používají koncové měrky, které se vyznačují snadným použitím, rozměrovou stabilitou a relativně nízkou cenou. V následujících řádcích vám o nich prozradíme více informací.

Běžně se koncové měrky používají ve firmách, ale třeba i na univerzitách a v laboratořích po celém světě. Snadno pomocí nich zkontrolujete a zkalibrujete malé nástroje, jako jsou mikrometry, třmeny a číselníkové ukazatele používající se ve zpracovatelském průmyslu či výzkumných ústavech. V neposlední řadě se s koncovými měrkami kalibrují například souřadnicové měřicí stroje.

Jak koncové měrky vypadají?

Koncové měrky mají obdélníkový tvar a vyrábí se buď z oceli, nebo keramiky. Většinou se kupují sady – koncových měrek, protože jsou cenově výhodnější. Co se týče požadavků, tak koncové měrky by měly být naprosto přesné, odolné vůči otěru i korozi. Vyrábí se ve čtyřech stupních přesnosti podle norem ISO a v pěti stupních podle norem ASME.

Kde koupit sady koncových měrek?

Pokud hledáte prodejce těchto nástrojů, podívejte se do nabídky společnosti Michovský-TOOLS, která má v nabídce základní koncové měrky podle DIN3650 v třídách přesnosti 0 a 1. Sady obsahují 31, 87 a 103 dílů. Záleží na tom, jak často je potřebujete a k jakým účelům. Zakoupit se dokonce dají i samostatné měrky, a to do rozměru až 1 000 milimetrů.

Michovský-TOOLS vás nadchne tím, že všechny nabízené produkty má skladem, a tak můžete mít koncové měrky k dispozici do několika dnů. V případě zájmu vám dodá i kalibrační listy z akreditované laboratoře. Investujte do kvalitních pomocníků, které využijete napříč různými odvětvími.