Uživatelé Applovských hodinek dle nejnovějšího průzkumu od Wristly používají své hodinky v průměru 4 až 5-krát za hodinu – to je 60 až 80-krát za den. Průzkum také uvádí, že jde převážně o sledování času či náhled na příchozí notifikace.

Další studie, tentokrát od profesora Barryho Browna z Mobile Life, přichází s podobným tvrzením, že polovina všech interakcí se skládá z kontrolování času a rychlých náhledů na aplikace. Jedna interakce zabere v průměru 3,9 sekundy.

Špatnou zprávou pro Apple a watchOS vývojaře je to, jak málo lidé používají dostupné funkce, jako Time Travel, Siri a nativní aplikace třetích stran. Téměř 80% dotázaných uvedlo, že nepoužívají aplikace třetích stran na denní bázi. Nicméně, 32% lidí řeklo, že používají denně nějaké produktivní aplikace a 42% dodalo, že užívají aplikace pro zdraví a fitness.

Jedná se o zajímavé informace pro Apple a ostatní vývojaře chytrých hodinek, aby se zamysleli, proč tyto zařízení vůbec užíváme a jak dlouho jsme ochotni se jim v jednu chvíli věnovat. Zdá se, že Apple Watch úspěšně překonaly alespoň obecný problém společnosti – pouze 9% uživatelů si nyní myslí, že je nevhodné klikat po displeji, když jsou okolo další lidé.

zdroj: www.wareable.com