Suunto odhalilo nové sportovní hodinky, zvané Spartan Ultra. A jejich název je tentokrát opodstatněný, protože opravdu nabízí některé ultra funkce a vlastnosti – např. polyamidové pouzdro vyztužené skelnými vlákny, vodotěsnou konstrukci (až do hloubky 100 metrů) a volitelný titanový rámeček.

Hodinky Spartan Ultra přicházejí s funkcí GPS a celodenním monitorováním aktivit. Atleti či sportovci si zde mohou vybrat z několika různých módů, které jim pokryjí specifické sporty (běhání, lyžování, …). Hodinky pak zaznamenají i taková užitečná data, jako třeba spálené kalorie nebo časy strávené u jednotlivých aktivit.

Dalo by se říct, že jde o fitness náramek, obohacený o displej. Uvnitř zařizení je integrovaný akcelerometr, digitální kompas a barometr. Pokud si však budete chtít změřit srdeční tep, budete k tomu potřebovat samostatné monitorovací zařízení. Naměřená data se pak již zobrazí na displeji Spartan Ultra.

Protože jsou tyto hodinky navrženy k tomu, aby vás doprovázely při vašich sportovních aktivitách, jsou velmi odolné – můžete je klidně nosit v dešti nebo při plavání, a budou v pořádku fungovat. A že se pod vodou nedá ovládat dotykový displej? Proto jsou k dispozici i klasická tlačítka.

Hodinky půjdou do prodeje později v tomto roce, s cenovkou 700 dolarů (17 000 Kč).

zdroj: slashgear.com