Runtastic oznámil svůj nový tracker, s technikou ukrytou uvnitř analogových hodinek. Společnost, kterou v srpnu koupil Adidas, vytvořila zařízení podobné hodinkám Withings Activité a Helvetica No.1 Smart. Jako u těchto zařízení, i Runtastic Moment bude sledovat kroky, spánek a celkový čas strávený v pohybu.

Hodinky přichází ve třech provedeních – Fun, Basic, Elite a Classic. Zatímco modely Fun a Basic jsou menší a jsou dodávány se silikonovým páskem, Elite je zhotoven z nerezové oceli. Nabídku uzavírá model Classic, který je o něco větší, než Elite a dává výběr ze tří barev – stříbrné, zlaté a růžové.

176845-moment-group-ace33e-original-1440070693-1441371184-VevZ-column-width-inline

Všechny hodinky nejenže vypadají slušně, ale i jejich ceny jsou velice přívětivé. Začínají už na 99 librách (cca 3700 Kč) a končí na 149 librách (cca 5600 Kč) za Classic a Elite.

Zařízení Runtastic Moment využívá vestavěnou baterii a slibuje výdrž okolo šesti měsíců. Je také vodotěsné do 300 metrů, přestože nenabízí žádnou funkci pro plavání či potápění. Zajímavostí ale je, že je nevhodné na běhání. Když hodinky synchronizujete s aplikací Runtastic Me, sice budou pomocí ručičky zobrazovat uběhnutou vzdálenost, ale bez telefonu v kapse se prostě neobejdete.

Vypadá to, že Runtastic cílí na méně aktivní uživatele, zaměřené spíše na styl, kteří využijí nějaké ty fitness funkce jen příležitostně.

Všechny modely jsou k dostání v internetovém obchodě Runtastic.

zdroj: www.wareable.com