Klenoty opatřené drahokamy jsou pro oko lákavější a skvěle vystihují povahu i vkus člověka. Lidé, kteří mají stále dobrou náladu, sáhnou po šperku s citrínem a tygřím okem, aktivně žijící jedinci upřednostní sílu granátu a věční romantici zase krásu růžového opálu.
I když je to v dnešní době skoro nepochopitelné, naši předkové nosili náramky a náhrdelníky osázení kameny i z léčivých důvodů a také proto, že je ochránily před zlými duchy.
Barvy hrají důležitou roli
Je pravda, že si můžeme koupit malachitové náramky nebo stříbrné náušnice – s pravou perlou, ale většinou si šperky vybíráme podle barvičky. Někomu se líbí černý hematit, další dá šanci tyrkysovému howlitu. Drahokamy červeného zbarvení jsou určeny lidem, kteří jsou plni energie, či po ní touží. S růžovými skvosty se chlubí romanticky založení jedinci, růžová symbolizuje odpuštění a něžnost. Nosit šperky s modrou barvou, to značí upřímnost a klid. Zelená je symbolikou přírody, a proto s ní dosáhnete vytoužené životní pohody i pokory. Bílá vás naladí na notu umění, smyslnosti a dokonalosti. Náramky s fialovými kameny zklidňují a přivábí harmonii duše.
Na srdce je rubín, na deprese granát
Přírodní kameny mají léčivou moc. Vlastně ani nezáleží, zda na ni věříte, ale něco na tom bude. Proti stresu pomohou klenoty s křišťálem a ametystem, na depresi zabírá granát a pocity zmaru zažene opál a akvamarín. Při nespavosti zkuste růženín, černý turmalín a křišťál. Sexuální aktivitu vám vrátí nebo zintenzivní granát, rubín a na mužské potíže zabere perla či achát. Když ztratíte chuť do života, kupte si třeba náušnice s hematitem. Ledvinové obtíže léčí nefrit a na kašel zabírá akvamarín. Játra ochrání citrín a srdce posílí rubín. Pokud si koupíte pro radost náramek anebo náušnice s přírodním kamenem, uděláte s nimi velkou parádu, a dokonce budete ochráněni!