K Pebble Time a Pebble Time Steel si nyní můžete pořídit nový stylový malý doplněk ve formě TYLT VU Pulse. Tento obal, který dodává Pebble hodinkám měření tepové frekvence a možnost bezdrátového nabíjení, se teprve před pár dny objevil na Kickstarteru, s cenou začínající na 39 dolarech. Projekt již nyní z požadované částky 100 tisíc dolarů dosáhnul 75 %.

Momentálně je k dispozici 1 000 kusů obalů VU Pulse za 39 dolarů, následně se cena zvýší na 44 dolarů pro první kupce, a v klasickém prodeji pak bude cena 49 dolarů. Dodání prvních objednávek je naplánováno na srpen 2016.

Jakmile se obal nasadí na Pebble Time hodinky, je možno nabíjet pomocí Qi bezdrátové nabíjecí podložky. Je zde nicméně o něco dělší nabíjecí doba, okolo dvou hodin.

Zmíněný optický senzor srdečního tepu má dva módy – pasivní zaznamenává frekvenci tepu každých 30 minut a aktivní každých 10 sekund. TYLT poznamenal, že hodina v aktivním módu sníží životnost baterie o 8 procent.pebble-time-vu-pulse-1453979450-ASFK-column-width-inlineSkvělé je, že VU Pulse spolupracuje s Pebble Health, takže můžete svá data o srdečním tepu zakomponovat do kroků, spánku a dalších aktivit.

„Snímání tepové frekvence a bezdrátové nabíjení jsou dvě nejžádanější funkce na Pebble vůbec, takže jejich přidání v podobě odolného obalu dává smysl. Jsme v oboru bezdrátového nabíjení pionýři, podobné produkty vyvíjíme již léta.“ řekl Kannyn MacRae, jež je součástí týmu TYLT.

VU Pulse je opravdu nevídaným novým příslušenstvím pro hodinky Pebble. A že se nejedná o doplněk zcela vhodný pro každodenní nošení? Nevadí – přecejen se nejedná o funkce, které potřebujeme mít nonstop k dispozici.

zdroj: wareable.com