Monitorovací zařízení s názvem iBeat Life Monitor bylo poprvé představeno v první polovině tohoto roku a vzbudilo zvědavost mnoha lidí, včetně populárního Dr. Oze, kterého můžeme znát z televize.

Nyní zařízení míří na Indiegogo. Zde bude k dispozici za výhodných 99 dolarů (o 30% levněji, než po kampani). Tato částka zahrnuje i poplatek za první rok monitorování.

Ředitel společnosti iBeat, Ryan Howard, tvrdí, že se jedná o první podobnou spolupráci Doktora Oze s nějakým zdravotním produktem. Oz totiž do společnosti iBeat investoval a zároveň je jejím zvláštním poradcem.

Nositelné zařízení neprošlo od posledního veřejného návrhu žádnými výraznými změnami. Přístroj je stále zaměřen na kontrolu tepové frekvence a případné zavolání pomoci v případě nouze.

Zařízení monitoruje srdeční tep neustále a uživatelům tak umožňuje sledovat, jestli nemají nějaké srdeční potíže. V případě, že se něco takového prokáže, uživatel je ihned upozorněn. A pokud nezareaguje, jsou zalarmováni i záchranáři.

Howard říká: „Naše hodinky jsou velmi stylové a jsou určeny primárně pro lidi od 50 do 70 let“. Dodává však, že o produkt projevily zájem i jiné věkové kategorie, které trápí problémy se srdcem.

Nové zařízení od iBeatu má vypadat pěkně a přitom si má zachovat svou funkčnost. S tím prý pomáhala Ammunition Group – která mimo jiné pracovala třeba s Beats, Microsoftem nebo Polaroidem – aby bylo jisté, že si lidé budou chtít toto nositelné zařízení opravdu koupit.

zdroj: wareable.com