Nejchytřejší ze všech. Toto tvrdí o svých hodinkách tvůrci Neptune Hub, dua, skládajícího se z hodinek a kapesního displeje.

Celá věc je v tom, že místo supervýkonného telefonu a slabých hodinek je Neptune Hub tvořeno z supervýkonných chytrých hodinek a „hloupého“ telefonu. Ne, taky nevíme proč.

Nápad na tyto dvě zařízení se zrodil v hlavě Simona Tiana, mladíka stojícího za nepříliš pěkným Neptune Pine – samostatné Android zařízení, které mělo kampaň na Kickstarteru v roce 2013.

Jakkoliv Pine vypadalo, duo Neptune Hub vypadá poměrně zajímavě, ačkoliv hodinky si netroufáme hodnotit, dokud je nebudeme mít na ruce.

Předností hodinek je, jak již bylo uvedeno, výkon systému. Ten je poháněn čtyřjádrovým CPU, 64GB úložištěm, 4G, Wi-Fi, NFC, Bluetooth a mnoho senzory schovavajícímí se za 2,4-palcový displej. Ta hloupá část, tedy kapesní displej(či také „telefon“) obsahuje 5-palcový 720HD displej, dvě kamery(přední, zadní) a většinu baterie – 2,800 z celkových 3,800mAh, které podle výrobce zaručí pár dní výdrže.

Celý systém běží na Android Lollipop a obsahuje všechny aplikace a doplňky, které by jste očekávali.

Nejsme si jisti smyslem tohoto seskupení a Vy se při ceně pohybující se okolo 16000kč/800usd budete zřejmě také pořádně rozhodovat, než si něco takového pořídíte.

zdroj: www.wareable.com