Už delší dobu se dává ve sféře technologií mnoho energie do toho, aby se zde více objevovalo ženské zastoupení. Nicméně za mnoha kvalitními projekty již ženy stojí.
Pojďme se podívat na další část nejzajímavějších žen v roce 2015 z oboru technologií.
(Pokud jste první část ještě nečetli, můžete to napravit ZDE.)
Francesca Rosella
kreativní ředitel v Cute Circuit
Již od roku 2004 je tým Cute Circuit poháněcím motorem oboru nositelných zařízení, experimentujíc s technologiemi, uměním a módou dohromady.
Francesca Rosella má, jakožto zásadní osoba ve společnosti, silnou vizi o překrásných futuristických kouscích oblečení, které budou obsahovat mikroelektroniku a přenesou nám tak sci-fi filmy do opravdové reality.
Nositelné kousky od Cute Circuit už jsou ostatně oblíbené nyní, kdy již byly spatřeny u mnoha celebrit, včetně Nicole Scherzinger a Katy Perry.
Ariel Garten
Co-Founder a CEO, InteraXon
Ariel Garten vystudovala neurovědu na univerzitě v Torontu, ale jinak je vášnivou módní návrhářkou a umělkyní. Není divu, že ji její kariéra zavedla do světa nositelných technologií.
Ariel je momentálně spoluzakladatelkyní a CEO ve společnosti InteraXon, kterou někteří znají díky meditačnímu asistentovi Muse – „čelenka“ na hlavu, která monitoruje mozkovou aktivitu a data posílá zpět do telefonu či tabletu, což uživatelům poskytuje okamžitou zpětnou vazbu o tom, jak v klidu zrovna jsou. To pak může pomoci při snaze o meditaci a kontrolu stresu.
V blízké době je pro Muse dokonce v plánu i vývoj aplikací třetích stran, z čehož je Garten sama velmi nadšená.
Tan Le
Founder a CEO, EmotivTato dáma založila a vede Emotiv. Její společnost ale není zaměřena na počítání ušlých kroků či snímání srdečního tepu, nýbrž na poznávání Vašeho mozku. Pomocí záznamů z elektroencefalogramu (EEG) chtějí Tan a její tým lépe pochopit lidský mozek. Využití konečných produktů s touto technologií je pak nesčetné – medicína, hry a zábava, svět sportu, umění, a další…
Tan Le byla v roce 2010 jmenována magazínem Fast Company nejvlivnější ženou v technologiích, Forbes ji zařadil do svých „50 jmén, které musíte znát v roce 2011“, a před dvěma lety dokonce obdržela významné ocenění „National Geographic Emerging Explorer“, zřejmě právě kvůli svému působení v „mozkovém odvětví“.
Ling Tan
Designérka, Umbrellium
Ling Tan je designérka a umělkyně, která původně brouzdila jen v architektuře, ale postupně se její zájem rozšířil i do různých dalších odvětí – konkrétně do interiérového designu, umění, technologií a samozřejmě i do nositelných zařízení.
Specializuje se v prozkoumávání nositelných a biometrických zařízení, a v tom, co tato zařízení znamenají pro lidi, jak s nimi komunikují, a jaké mají etické důsledky. Přecejen jde o něco, co je s námi neustále a nikdy to nevypínáme.
Ling momentálně pracuje s týmem z Umbrellium na pár neurovědeckých a interaktivních projektech.
Kate Unsworth
Founder a CEO, Kovert
Vášeň a vize Kate Unsworth spočívá v reálném světě, umožnění lidem, aby mohli kdykoliv vypnout, a to i ty „digitální rušitele“ okolo nás. V tom ji pomáhají nositelná zařízení. Mohlo by to znít nepřesvědčivě, nicméně Unsworth věří, že se správným záměrem může tato připojená technologie naučit lidi, jak komunikovat s digitálním světem a jak věnovat více pozornosti tomu reálnému.
Unsworth zkombinovala svou znalost technologického průmyslu, vášeň, vizi a smysl pro módu – vznikl Altruis, nejchytřejší šperk, který jste kdy viděli. Pokud se objeví notifikace, na kterou je potřeba reagovat, toto zařízení Vás ihned upozorní. Ale jen, když je to opravdu potřeba.
„Jedná se o opatrně konstruovanou cestu digitálního oddělení od šílenství jménem neustálé připojení k telefonu.“ Martha Lane Fox, The Guardian.
Kate Unsworth se nyní realizuje primárně pod svojí vlastní značkou Kovert, která bezpochyby nejlépe zvládá rovnováhu mezi technologiemi a módními doplňky.
zdroj: www.wareable.com