Na Android Wear dnes existuje nepřeberné množství aplikací… A proto jsme pro vás sestavili seznam těch nejlepších, abychom vás tak ušetřili od zdlouhavého hledání.

Dobrá Android Wear aplikace by vás měla dělat více nezávislými na vašem telefonu, měla by mít nějakou přidanou hodnotu a měla by vám celkově usnadňovat život.

Zde je 18 nejlepších aplikací pro Android Wear:

Shazam

1

Tato hudební aplikace nedávno dorazila i na Android Wear. Budete-li chtít si zjistit název písničky, aplikaci jednoduše pomocí vašich chytrých hodinek zapnete a zjištěný název skladby se pak již rovnou objeví na vašem telefonu.

Super užitečná věc, pokud nějaká písnička zrovna končí a vy už nestíháte vytáhnout telefon z kapsy.

Cena: zdarma
Ke stažení

Papercraft

2

Jedná se o hru odehrávající se ve vesmíru, kde ovládáte svoji vesmírnou loď vyrobenou z papíru a bojujete proti nepřátelům, kteří se vás snaží zničit. Velmi zábavná hra pro zaplnění krátké chvilky.

Cena: zdarma
Ke stažení

CloudPlayer

3

Jedna z nejlepších aplikací pro přehrávání hudby na chytrých hodinkách. Zvládá fungovat v offline i online režimu, a to pomocí OneDrive, Dropboxu či Google Drive. Z aplikace si postupně uděláte takové vlastní Spotify, se svými MP3 soubory.

Cena: zdarma
Ke stažení

IF od IFTTT (If This Then That)

4

Známá platforma, sloužící k propojení různých aplikací a automatizaci mnoha úkolů – třeba, když aplikace na počasí řekne, že bude brzy pršet, chytrá žárovka Philips Hue zmodrá.

Cena: zdarma
Ke stažení

Wear Reader

5

Jedná se o perfektní volbu pro čtení kratších textů na chytrých hodinkách. Aplikace zvládá formáty, jako ePub, PDF nebo Word. Můžete si zde nastavit rychlost, jakou budou slova přes obrazovku projíždět, a také noční režim.

Cena: zdarma
Ke stažení

Spotify

6

Nejznámější hudební streamovací služba se konečně dostala i na Android Wear. Bohužel, můžete zde ovládat pouze hudbu přehrávanou na jiném zařízení, na hodinkách samotných to stále nejde.

Cena: zdarma
Ke stažení

Hole19

7

Golfový asistent, kde je více než 34 000 hřišť z celého světa. Aplikace poskytuje informace o vzdálenosti a díky své optimalizaci se vám bude skvěle používat.

Cena: zdarma
Ke stažení

Wear Messenger

8

Wear Messenger slouží k psaní a posílání SMS zpráv přímo z hodinek. Jedná se o zajímavou alternativu původní aplikace od Googlu. Nabízí několik možností, co se týče klávesnice, hlasových vstupů, odesílání rychlých odpovědí a vlastních upozornění.

Cena: zdarma
Ke stažení

Runkeeper

9

Z mnoha monitorovacích fitness aplikací, které pro Android Wear existují, je tato jedna z nejlepších. Aplikace se zaměřuje na běh, chůzi a jízdu na kole. Snímá konkrétně rychlost, vzdálenost, nadmořskou výšku a spálené kalorie.

Cena: zdarma
Ke stažení

Evernote

10

Opět velmi známá aplikace sloužící ke správě poznámek a připomínek. Nově přepracována tak, aby spolupracovala i s vašimi chytrými hodinkami.

Cena: zdarma
Ke stažení

Wear Audio Recorder

11

Potřebujete někde okamžitě začít nahrávat zvuk a to tak, aby o tom nikdo nevěděl? Tato aplikace to umožňuje. Zvuk poté můžete synchronizovat na Google Drive nebo Dropbox.

Cena: zdarma
Ke stažení

TripAdvistor

12

Skvělá věc, nechcete-li při cestování používat klasickou mobilní verzi TripAdvisoru. Můžete si zde číst recenze, vyhledávat trasy a zajímavé aktivity v okolí, a to všechno přímo z displeje vašich chytrých hodinek.

Cena: zdarma
Ke stažení

Todoist

13

Zápěstní verze zápisníčku Todoist se hodí zejména pro rychlé a nekomplikované akce, jako například zatržení položky na seznamu úkolů. Bez webové či mobilní verze se ovšem jinak neobejdete.

Cena: zdarma
Ke stažení

Calm

14

Apple Watch jsou docela známé tím, že nabízejí pravidelná relaxační cvičení. Podobná aplikace nyní dorazila i na Android Wear. Calm vám pomáhá meditovat, relaxovat a lépe spát.

Cena: zdarma
Ke stažení

Sleep As Android

15

Když už jsme u toho spánku, tak Sleep As Android vám jej dokáže skvěle monitorovat. Telefon položíte na matraci, hodinky nasadíte na ruku a každé ráno máte kvalitní data z obou zařízení.

Cena: zdarma
Ke stažení

Aeris Wear Weather

16

Jedna z nejlepších meteorologických aplikací na Android Wear. Naleznete zde krátkodobé i dlouhodobé prognózy, varování a živá satelitní vysílání. Nechybí ani skvělá spolupráce s hlavní aplikací na telefonu.

Cena: zdarma
Ke stažení

Feel the Wear

17

Feel the Wear slouží k přizpůsobení upozornění na chytrých hodinkách. Třeba co se týče vibrací, Vám WhatsApp může dávat kratší a Snapchat delší vibrace. Vše záleží jen na vás.

Cena: zdarma
Ke stažení

Fluenty

19

Fluenty je jedna z nejdůmyslnějších aplikací, kterou jsme na Android Wear kdy viděli. Aplikace pomocí umělé inteligence sama generuje odpovědi na vaše přijaté zprávy a vy se tak nemusíte obtěžovat se zdlouhavým psaním – jen si vybíráte hotová slova. Funguje s Messengerem, WhatsApp, SMS a dalšími…

Cena: zdarma
Ke stažení

zdroj: wareable.com