CEO Fitbitu, James Park, má bezpochyby právo, více než kdokoliv jiný, mluvit o tom, jak by mělo vypadat takové správné nositelné zařízení. Tržby společnosti rostou kvartál po kvartálu s milionovými prodeji měsíčně.

Při nedávném rozhovoru se zahraničním magazínem The Telegraph uvalil Park jistý stín na Apple Watch hodinky, když prohlásil toto:

„Apple je skvělá společnost. A myslím si, že Apple Watch jsou zajímavý produkt, který toho ale nabízí zbytečně mnoho. Náš výzkum ukázal, že lidé se zájmem o Apple Watch se nijak nepřekrývají s těmi, které zajímá Fitbit.“

„Největším problémem v této kategorii je, že lidem je neustále nabízeno tolik různých věcí, avšak není jim jasně sděleno, proč by je vůbec měli potřebovat a k čemu by je mohli pořádně využít.“ dodal Park.

Park se podělil také o několik zajímavostí ze své vlastní společnosti. V první řadě – 72 % lidí, jež si koupilo zařízení Fitbit v průběhu roku 2015 jej na konci roku stále používá. To je jasný nárůst oproti roku 2014.

Dále jsme se dozvěděli i něco o průměrném uživateli Fitbitu: „Když se podíváte na souhrn všech našich uživatelů, tak zjistíte, že ve skutečnosti nejsou až tak fit. Průměrný uživatel Fitbitu má lehkou nadváhu; je aktivnější, než klasický průměrný člověk, ale to zřejmě jen proto, že se nám podařilo zvýšit úroveň jeho aktivity v průběhu času.“

Zařízením Blaze a Alta se sice vede dobře, nicméně ani jedno zatím nenabízí nové funkce, které CEO Fitbitu již dříve zmínil. Tedy nové senzory a software.

„Když nosíte tato zařízení, myslím, že je to velká příležitost, spojit se a komunikovat s šírším světem. Ať už jde o bohatější notifikace či integraci s automobily, budovami, platbami a autentifikacemi.“

zdroj: wareable.com