Hodinky sice můžete nosit jen jedny, nicméně to neznamená, že jich doma někteří nadšenci nemají více. Například sportovec, který přes den zastává roli manažera, prostě potřebuje hodinky, jež mu změří výkon, nicméně s takovým sport testerem nemůže jít na pracovní schůzku. Samostatnou kapitolou jsou pak sběratelé.

Pro někoho jsou hodinky přežitkem, když se může podívat na telefon, pro dalšího nezbytnou součástí dne. Někteří je vnímají jako součást stylu a pěkný módní doplněk. Jsou však i lidé, kteří v nich našli takové zalíbení, že je sbírají. Doma mají nejrůznější povedené kousky, některé nosí, a jiné, jež nechávají pečlivě uložené. K tomu se hodí speciální nábytek.

Byla by škoda zavřít je do stolku

Máte-li dva či tři páry hodinek, uložte je do krabičky a zavřete do stolku či do šuplíku. Jestli se vám však hromadí obsáhlejší sbírka, podívejte se na nábytek, který by vám je pomohl lépe skladovat. Pak už se jen rozhodnete, jestli si své království hodinek uděláte v obýváku vedle křesla, v rohu pracovny či v ložnici.

Nejlépe se vyjímají v prosklené vitríně

Vitríny měly dříve v domácnostech nezastupitelnou roli. Obvykle se nacházely v obývacích pokojích a hospodyňky v nich vystavovaly pěkné sady nádobí. Dnes vládne minimalismus a z obýváků pomalu mizí. Na skladování jakýchkoliv sbírek jsou však nejvhodnější. Na hodinky za sklem bude vidět, přesto budou chráněné před prachem. Pakliže je vaše sbírka hodně cenná, za zvážení stojí uzamykatelná vitrína.

Tip: Na vitríny a jiný nábytek se podívejte do e-shopu https://www.atan.cz/.

Ve skromnější sbírce udržujte pořádek

Jestliže máte hodinek například pět, vitrína je pro vás asi zbytečná (za předpokladu, že neplánujete sbírku rozšiřovat). I tak se ale snažte udělat si v nich pořádek. Pokud pro ně už nemáte originální krabičku, pořiďte si nějaký organizér nebo úložný box s oddělenými prostory. Nejlépe uzavíratelný, ať se na hodinky nepráší a nepadá na ně nepořádek.