Venkovní bazény na soukromých pozemcích se v posledních letech staly velkým fenoménem. Majitelé nemovitostí přitom požadují stále vyšší komfort, nevystačí si už jen s nějakým nafukovacím bazénkem, kde se mohou maximálně lehce osvěžit během největších letních veder. Jaké možnosti trh nyní nabízí?

Zapuštěné bazény versus nadzemní

V první řadě je nutné si ujasnit, zda bazén chcete mít na zahradě nastálo, případně jej budete po skončení koupací sezony chtít rozebrat a uvolnit tím prostor na pozemku. Dle toho se dají zvolit nadzemní či zapuštěné modely. Z hlediska kvality, životnosti, ale i komfortu jsou rozhodně lepší volbou zapuštěné varianty, které se dále člení.

Přelivové a skimmerové zahradní bazény

Zvolíte-li zapuštěný bazén, dá se zpravidla vybírat ze dvou možností. První představují přelivové bazény, jež napodobují klasické venkovní bazény pro veřejnost. Jejich charakteristickým rysem je přítomnost okrajových kanálků, skrz něž voda neustále protéká do filtrace a vrací se zpět do bazénu. Druhou skupinu pak představují skimmerové bazény. Zde se voda do filtrace dostává pomocí skimmerů, které jsou umístěné přímo ve stěnách bazénu, což umožňuje nižší stav vody, bazén pak nemusí být neustále naplněný až po okraje, jako je tomu v případě přelivových modelů.

Plášť z těžké fólie prodlouží životnost

Kvalita materiálů hraje důležitou roli z hlediska životnosti a odolnosti konstrukce, potažmo celého bazénu. Moderní záležitostí jsou bazény vypláštěné těžkou fólií. Ta bez problémů dokáže odolat UV záření, ani po letech pak bazén neztrácí svůj původní vzhled. Životnost bazénů s pláštěm z těžké fólie se běžně pohybuje nad 10 let, aniž by bylo zapotřebí provádět jejich nákladnou rekonstrukci.

Prodejce bazénů

V tuzemsku hraje prim společnost ALBIXON, jež má s výstavbou zahradních bazénů a jejich příslušenství dlouholeté zkušenosti. Bazén ALBIXON vás rozhodně nezklame, ať už půjde o přelivový či skimmerový typ.