Generace Y velmi ráda provádí své bankovní transakce pomocí nositelných zařízení. Vychází to z průzkumu Intelligent Environments (tvůrce bankovní aplikace pro Pebble), jež zjistil, že 46% lidí ve věku od 18 do 30 let již využilo nějaké bankovní služby na svých chytrých hodinkách nebo jiném nositelném zařízení od té doby, co byly v dubnu spuštěny Apple Watch.

Průzkum ve Velké Británii, který byl založen na odpovědích 2000 lidí, ukázal, že 47% z dotázaných ve věku 18 – 30 let preferuje bankovní aplikace, kompatibilní s nositelnými zařízeními a 52% řeklo, že by rádo řídilo své finance pomocí chytrých hodinek. Oblíbenost těchto služeb však není jen u lidí ve věku do 30 let, 46% 31 – 40 letých totiž také zajímá tento způsob bankovnictví.

Banky, včetně NatWest, Nationwide a Barclays, mají svou bankovní aplikaci pro Apple Watch. Není překvapením, že Londýňané jsou největšími uživateli těchto bankovních aplikací, přičemž 49% říká, že je použilo na svých nositelných zařízeních. Severní Irsko je druhou nejaktivnější oblastí s 38% a Yorkshire s 33% zaujímá třetí místo.

Veškerá nová nositelná zařízení mají obrovský potenciál v oblasti bezkontaktního placení a řízení financí. V tuto chvíli mají ale chytré hodinky tu výhodu, že dávají možnost bankám předělávat své stávající aplikace pro smartphony na menší obrazovky hodinek.

zdroj: www.wareable.com