Garmin je u toho zpátky. Po nedávném uvedení analogového fitness trackeru Vivomove se teď k partě přidává i Vivosmart HR+.

Ten se na první pohled nijak neliší od klasického Vivosmart HR náramku. Má však zabudovanou GPS, což znamená, že si s ním můžete zaznamenávat své běhy a získávat z nich mnoho různých běžeckých metrik, podobně jako u hodinek Forerunner 235 a 630 od Garminu.

Vivosmart HR+ obsahuje také Move IQ senzor, který automaticky detekuje fyzickou aktivitu – jako třeba běh – a začne ji zaznamenávat. Konkrétně jsou podporovány tyto aktivity: chůze, běh, jízda na kole a plavání.

Kromě GPS senzoru je ale u HR+ stále dostupný i optický senzor srdečního tepu, pro celodenní monitorování srdce a intenzity při cvičeních. Dále je pomocí zařízení možno počítat kroky, vzdálenost, kalorie a vyšlapané schody.

Progres si pak můžete zobrazit na stále svítícím displeji a ani takové plavání není problém s voděodolností 5 ATM, u níž se uvádí maximální hloubka až 50 metrů.garmin-vivosmart-hr-plus-screen-1463402911-2W97-column-width-inlineK dispozici je i podpora notifikací, takže pocítíte brnění pokaždé, když Vám někdo zavolá nebo napíše. Také kalendářní upomínky a sociální média lze na náramku prohlížet. Dokonce se zde dá ovládat i hudba z telefonu. A když už jsme u telefonu, tak veškerá zaznamenaná data se synchronizují do mobilní aplikace Garmin Connect.

Zatímco jsme rádi za přidání GPS, bojíme se, jaký dopad to bude mít na výdrž baterie. Původní Vivosmart HR nabízel 5 dní na jedno nabití, což se v testech následně reálně ukázalo, jako 2,5 dne. HR+ prý nabídne stejnou výdrž, s tím, že při zapnuté GPS to pak bude něco okolo 8-mi hodin.

Zařízení Vivosmart HR+ bude k dispozici ve dvou velikostech a třech barvách, za cenu 169,99 liber (6 000 Kč). Originální Vivosmart HR momentálně stojí 119,99 liber (4 300 Kč)- za extra funkci v podobě GPS si tedy připlatíte 50 liber.

Je znát, že Garmin se do nositelných zařízení v poslední době opřel. Snad se letos dočkáme nových kousků i od dalších společností.

zdroj: wareable.com