Již řadu let je možné si nechat zřídit takzvaný elektronický podpis. Usnadňuje práci podnikatelům, hodit se však může i běžným lidem, kteří si chtějí například zjednodušit komunikaci s úřady apod.

Význam elektronického podpisu neustále roste. Jedná se o službu, díky níž je možné podepisovat nejrůznější dokumenty v online podobě, takže není zapotřebí vlastnoruční fyzický podpis, složité tisknutí materiálů a jejich odesílání poštou, potažmo osobní doručení.

S certifikovaným elektronickým podpisem máte vyhráno

Abyste mohli online elektronický podpis skutečně aplikovat na právní dokumenty a úřední lejstra, je nezbytné, aby měl patřičnou certifikaci. K dosažení tohoto cíle máte možnost zvolit několik cest. Už tradičně elektronické podpisy vyřizuje kupříkladu Česká pošta na svých pobočkách.

Signosoft – efektivní řešení pro firmy i soukromé osoby

Nyní je možné získat online elektronický podpis také díky oblíbené platformě Signosoft. Ta na trhu funguje už přibližně 10 let, nyní však zaznamenává skutečně značný zájem, a to hned z několika důvodů. Především jde o pohodlný způsob získání elektronického podpisu, kdy vše vyřídíte z pohodlí domova, případně z kanceláře. Platforma jde zcela bezpečná, není proto divu, že dnes už její podíl na tuzemském trhu činí plných 80 %. Je zcela kompatibilní s běžnými systémy a aplikacemi, jako jsou Mac, iOS a Android.

Aktuálně máte možnost získat tímto stylem elektronický podpis s plnou funkčností pro prvních 5 dokumentů, v brzké době však přijde na řadu verze, jež bude napořád zcela zdarma. Služba se dříve orientovala spíše na větší firmy, dnes však právem začíná zajímat běžné občany. Pro ně je důležité si stáhnout aplikaci a zaregistrovat se, což však není nikterak zvlášť obtížné a časově náročné.

S certifikovaným elektronickým podpisem se konečně budete cítit jako v 21. století. Není nač čekat, brzy zjistíte, že vám online elektronický podpis šetří velké množství času a energie.