Pokud máte firmu s více pobočkami, nejspíš budete chtít se svou PPC reklamou cílit i na konkrétní oblast. Jestliže provozujete pekárnu v Brně, bude pro vás asi zbytečné cílit na Pražáky, protože ti si pravděpodobně pro vaše výborné loupáky nepojedou. A přesně v takových případech má opodstatnění lokální PPC.

Lokální PPC se často označuje také jako geo-cílení neboli cílení na lokalitu. Hodí se tehdy, když nechcete plýtvat svým rozpočtem na lidi, kteří se nenacházejí ve vaší cílové oblasti. Třeba u výše zmíněného příkladu s pekárnou by přišlo vhod PPC Brno. Ale jak takové lokální PPC vypadá a čím se liší? Máme pro vás pět tipů jak na něj.

1. Mobilní zobrazení

Že nejvíce Google vyhledávání probíhá na mobilních telefonech, pro vás asi nebude žádným překvapením. Ovšem uvědomte si, jak důležité je to u lokálního PPC. Restaurace, obchody či pekárny hledají lidé, když jsou na cestách – hledají je na telefonu. Takže když už na mobilu někdo klikne na vaši reklamu, je důležité, aby se dostal na web optimalizovaný pro telefony. Co se týče reklam, tam je vhodné volit kratší titulky, aby se vešly na obrazovku mobilu.

2. Telefonní kontakt

Využívejte v reklamách nejen lokalizaci (v reklamě se může zobrazovat místo vašeho sídla), ale také telefon. Na správně zadané telefonní číslo lze kliknout a zákazník vás tak snadno kontaktuje.

3. Geo cílení

Při nastavování PPC reklamy si vyhrajete. Google vám dává spoustu možností a jednou z nich je i cílení na konkrétní oblast. Mimochodem funguje to i inverzně. Kromě cílení na konkrétní oblasti lze také vyloučit některé oblasti. Pokud vás tedy zajímá Brno PPC reklama, ale dostáváte prokliky z Prahy, vylučte Prahu.

4. Klíčová slova s názvem města

Samozřejmostí je dávat do reklam klíčová slova obsahující název daného města, oblasti, čtvrti apod. U výše uvedeného příkladu bychom tedy mohli cílit na „pekárna Brno“.

Ani po těchto radách si nejste jistí, zda lokální PPC zvládnete? Nedělejte si starosti a obraťte se raději na odborníky. Zkuste to třeba u PPC Profits, kteří mají s lokálním cílením bohaté zkušenosti.