Pokémoni, Ash Ketchum, Rakeťáci… Přáli jste si tehdy, aby byli skuteční? Chtěli jste je všechny pochytat stejně jako hlavní hrdina příběhu? Díky nové hře Pokémon Go od Nintenda by se tento sen mohl stát skutečností.

Když se touláte ulicemi, Bluetooth zařízení Vás upozorní vždy, jakmile se v blízkosti nachází nějaký Pokémon. Toto zařízení vypadá jako Pokéball a je kompatibilní jak s Android tak iOS. Nosit jej můžete buď na zápěstí nebo třeba na košili.

Go Plus bliká a vibruje, je-li blízko nějaký virtuální Pokémon. Stiskem tlačítka pak „hodíte“ Pokébal a chytíte tak Pokémona.

Celá myšlenka ohledně Pokémon Go vznikla, když zakladatel a CEO společnosti Pokémon Tsunekazu Ishihara hrál hru s rozšířenou realitou Ingress.

„Ingress na mě opravdu zapůsobila, dokonce jsem se přistihl při vžití se do hry,“ prohlásil Ishihara během tiskové konference. „Cítil jsem také, že Ingress sdílí společnou filozofii s Pokémony. S vývojářem Niantic, jsme tedy mohli začít tvořit nový typ hry Pokémon.“

„Nechceme, aby se hráči dívali jen do svých telefonů nebo na Pokémon Go Plus, ale aby se více zaměřili na své okolí reálného světa,“ vysvětlil Ishihara.

V současnosti ale nemáme žádné informace ohledně ceny ani dostupnosti hry, snad jen předpokládaný rok 2016.

zdroj: www.wareable.com