Společnost Nymi, která spolupracuje s MasterCard a Kanadskou bankou Toronto Dominion, chce ve velmi blízké době dostat do oběhu nový typ placení – tzv. biometrické platby.

Nymi Band používá HeartID (rozpoznávací technologie, pomoci srdečního elektrokardiogramu), které slouží k ověření uživatele a má NFC schopnosti. Náramek je propojen s MasterCard účtem, přičemž uživatel je pak v praxi schopný nakupovat zboží ve vybraných prodejnách po celé Kanadě tak, že Nymi Band podrží nad terminálem. Zařízení si pak pouze ověří Vaší identitu pomocí frekvence tlukotu Vašeho srdce a je hotovo.

“Náramek má prozatím pouze malé využití, plánujeme ale rozšiřování i na další platební platformy po USA a Evropě”, řekl Shawn Chance, viceprezident marketingového a obchodního vývoje.

Studie pro schopnost užívání tlukotu srdce člověka jako identifikátor začala asi před deseti lety. Nicméně již před více než 40ti lety, vědci byli schopni potvrdit, že EKG každého člověka obsahuje jedinečné vlastnosti. “Nikdo nevyužil této skvělé vlastnosti, která se skrývá v každém z nás, až nyní Nymi, který toto shledal užitečné pro účely ověřování”, vysvětluje Chance.

„Ve srovnání s otiskem prstu, je Váš tep velmi obtížné napodobit a je tak opravdu odolný proti falšování.”

Jedním z důvodů, proč je Nymi Band tak bezpečný, je jeho režim trvalé autentizace. Funguje to podobně, jako u Apple Watch. Jakmile zařízení sundáte ze zápěstí, deaktivuje se a nemůžete s ním platit až do doby, dokud se zase neidentifikuje s Vaším EKG.

V předprodeji je Nymi Band již od září roku 2013. Nicméně společnost se zaměřuje na zajištění toho, aby se zařízení na trh dostalo na svém vrcholu.

Vývojáři mohou zakoupit speciální verzi, určenou pro tvorbu kompatibilních aplikací. Avšak pro spotřebitele není dosud známo žádné oficiální datum vydání.

„Současné zaměření Nymi je hlavně ve vytváření partnerství s inovativními společnostmi, aby rostly možnosti využití a aplikací pro Nymi Band,“ řekl Chance.

zdroj: www.wareable.com