Samsung vydal docela zásadní aktualizaci pro své chytré hodinky Gear S2 a Gear S2 Classic. Ta přidává některé zajímavé funkce, které již známe z novějšího modelu Gear S3.

Největší novinkou je, že můžete rotační rámeček hodinek využít k ovládání budíku, časovače a notifikací, či přijimání nebo odmítání hovorů, stejně jako u Gear S3.

Přibylo také pár nových vzhledů ciferníků a zároveň byla vylepšena podpora widgetů třetích stran, jako třeba Uberu nebo Yelp.

Co se týče zdraví a cvičení, zde přišel Samsung s funkcí automatického rozpoznání cvičení, a to u mnoha různých aktivit, včetně běhu, chůze nebo cyklistiky. S tím dále souvisí i počítání dřepů, sedů-lehů a tempa. Nechybí pak ani průvodce protáhnutím nebo automatická pauza monitorování, když se zrovna potřebujete nadechnout.

A aby byla komunikace s okolním světem co nejjednodušší, přibyla nově i funkce rozpoznání rukopisu. Ta se přidala ke stávajícímu komunikačnímu mixu, kdy lze nahrát hlasovou zprávu, odpověď nakreslit nebo poslat emoji. Pokud jste v nouzi, stačí pak, když 3x zmáčknete tlačítko Home, a zařízení vyšle poplach vašim nouzovým kontaktům.

Nová aktualizace pro chytré hodinky Gear S2 je již dostupná celosvětově a její velikost je něco okolo 113MB.

zdroj: wareable.com