Irská společnost se s Applem soudí nad značkou „iWatch”, navzdory faktu, že si Apple nevybral tento název pro své chytré hodinky. Probendi, vývojové studio, žaluje Apple za jeho užívání „iWatch”, jako termín na Google AdWords, který uživatele po kliknutí odkáže na stránky Applu. Barzano & Zanardo, specialisté na autorská práva, oceňují ochrannou známku „iWatch“ na monstrózních 97 mil. dolarů. Jednání o případu je naplánováno na 11. listopad tohoto roku.

„Apple systematicky používá iWatch název na vyhledávači Google, aby zákazníky odkázal na své vlastní výrobky” znělo u soudu.

Giacomo Bonelli, právník Probendi, řekl médiím: „Apple nikdy neodpověděl na naše požadavky a námitky, zatímco Google řekl, že za odkazy nejsou zodpovědní.”

Probendi v loňském roce oznámila, že jednali o Android chytrých hodinkách s názvem „iWatch“, které by byly cenově pod Apple Watch. Společnost však nyní říká, že tyto plány jsou v pryč.

Probendi vlastní „iWatch“ ochrannou známku od léta roku 2008, tedy zhruba rok poté, co Apple představil první iPhone. Pokud společnost vyhraje náhradu škody od Applu, bude to jistě ohromující ukázka toho, jak se dá dělat byznys.

zdroj: www.wareable.com