Trvalo to skoro dva a půl roku, ale nejneúspěšnější kampaň Kickstarteru, CST-01, je odsouzena k zániku.

Společnost oznámila likvidaci svých aktiv přes email a poštou Kickstarteru, kde se omluvili svým příznivcům. „Přes všechny problémy, se kterými jsme se doposud potýkali, tak jediná věc, která nás držela na nohou, byla Vaše víra v nás. Poslední věc, kterou jsme chtěli udělat, bylo zklamat téměř 8000 lidí, kteří velkoryse podpořili náš projekt. Bohužel, některé špatné zprávy následují..”

Vinu společnost hází na firmu Flextronics a jimiž zvoleného výrobce, a také říká, že nebylo možné splnit požadavky týkající se tenkosti designu. CST-01 byly 0,8 mm silné hodinky s e-paper displejem, které získaly více než 1mil. dolarů na financování. Dokonce se vedly spekulace o tom, zda CST-01 nebyl jen podvod. Jerry O’Leary, spoluzakladatel projektu, prohlásil, že o podvod opravdu nešlo, protože jeho kolega Dave Vondle, musel dokonce žít v dodávce na parkovišti.

Vondle a O’Leary tvrdí, že je nepravděpodobné, aby byli schopni uhradit vše, nicméně dle všeho by mohli uvolnit své návrhy pro sponzory a učinit je tzv. open source.

Je to připomínka toho, jak riskantní proces crowdfunding může být pro sponzory, ale i zakladatele, a jak dlouho to může trvat, než se projekty posunou k úspěchu nebo úplnému selhání. Nakonec můžeme dodat snad jen to, že všichni děláme chyby.

zdroj: www.wareable.com