Vydělat si nějakou tu korunu stranou není pro normálního smrtelníka zase tak nemožné. Většinou se to řeší brigádami, nicméně jsou zde i jiné způsoby, třeba investování.

Nejedná se ani zdaleka o záležitost vhodnou jen pro bohatší vrstvy. Na západ od nás si tak běžně přivydělávají i lidé se standardními příjmy a rovněž ani u nás už nejde o nic nevídaného.

Abyste však opravdu něco vydělali, budete se muset v této problematice buďto dobře vyznat, nebo vsadit na jednu z mála jistot, a sice na zlato.

Jeho hodnota se v čase příliš nemění

Žlutý kov již dávno není pouze surovinou pro šperkaře, případně nefunguje jako státní finanční rezerva. Od doby, co se prokázala jeho vysoká vodivost, je o něj velký zájem třeba i v elektroprůmyslu. A jelikož je dnes poptávka po spotřební elektronice vyšší než kdykoliv v minulosti, není ani divu, že zlatu se na akciových trzích daří udržovat si stabilní hodnoty.

Ovšem i jeho cena může kolísat, a to ať už nahoru či dolů. Stačí si jen počkat na vhodný okamžik ke koupi, respektive k prodeji, a máte vyděláno. Někdy je ovšem nutné mít nervy ze železa, jelikož lze na správnou dobu čekat klidně i měsíce, možná i roky.

Mnohé mince vypadají skvěle

Investiční zlato má obvykle dvě formy – cihly a mince. Cihly jsou určeny převážně pro bohatší a zkušenější investory. Pokud začínáte, mince pro vás budou daleko lepší volbou. Nejenže jsou skladnější, ale také mohou dobře posloužit jako dárky pro muže, ale i ženy.

Jde rozhodně o lepší prezent, než flaška nebo květina. Hodí se prakticky pro každou příležitost. Ať už má někdo narozeniny, výročí svatby či svátek, zlatou investiční mincí ho jistě neurazíte.

Některé kousky vypadají opravdu skvěle a ve vitríně se rozhodně budou vyjímat dobře. Koupit se však dají i investiční mince obsahující jménatitul nebo kupříkladu znamení zvěrokruhu. Často obdarovanému uděláte větší radost, když na minci objeví své jméno než třeba hlavu Karla IV.