Fitbit se dostal na třetí nejvyšší pozici IPO v roce 2015, po zvýšení na více než $732 mil., z 36,6 miliónů akcií prodaných za 20 dolarů. To dává této společnosti, sledující fitness aktivity, hodnotu okolo 4,1 biliónů dolarů!

Zpátky v květnu vyšly akcie Fitbitu také pro veřejnost, a poslední cena akcií byla mezi 17ti a 19ti dolary.  “Akcie této San Franciské společnosti vytváří silný rozruch mezi investory.” uvedl server Nasdaq.com. Společnost je nejúspěšnější mezi novodobými wearables: od roku 2011 se prodalo okolo 21 milionů zařízení Fitbit. V samotném roce 2014 dělaly tržby společnosti okolo $745.4 mil., kdežto v prvním čtrvtletí tohoto roku již $336.8 mil.

Mezi konkurenty je Apple, a jeho Apple Watch, jasný ukazatel, kde budoucnost chytrých hodinek směřuje. Přidáním základního sledování fitness v nových Švýcarských hodinkách od Mondaine a Frederique Constant, tak již nemusíte kupovat speciální tracker na sledování kroků, aktivit a kalorií. Přidejme k tomu čínskou společnost Xiaomi a jejich Mi Band, který údajně vykazuje měsíční profit 15 miliónů dolarů.

zdroj: www.wareable.com