Módní značka Guess vidí budoucnost v „Bluetooth headsetu na Vašem zápěstí“ a v tomto kontextu zároveň odhaluje, že se později v roce 2015 dočkáme jejich vlastního kousku hodinek.

Guess poprvé ukázali své chytré hodinky na CES v lednu. Od té doby se hodinky ještě ztenčily a byla potvrzena i cena, která bude při uvedení do prodeje na konci roku startovat na 349usd.

Společnost má pod palcem technologii původem od firmy Martian, která bude v hodinkách spolupracovat iOS a Androidem. Hodinky samotné mají zabudovaný mikrofon a reproduktor, umožní tedy nejen telefonní hovory, ale také třeba i hlasové ovládání se Siri u iPhone, či pomocí Google voice control u Androidu.

Jak uvedla samotná Guess, zařízení bylo navrhnuto tak, aby bylo téměř nerozeznatelné od klasických hodinek, s jediným rozdílem – malý chronografický displej, na kterém se budou zobrazovat notifikace a upomínky. Jedná se tedy spíše o módní doplněk, tak jako i nedávno uvedené Apple Watch.

Guess Connect jsou jedním z mnoha pokusů tradičních hodinářských společností, které experimentují s technologií, aby tzv. nezaspali dobu. Podobných kousků tedy očekáváme nejen letos ještě mnoho.

zdroj: www.wired.co.uk