Společnost Senstone přišla s novým řešením, jak si v průběhu dne zapisovat vlastní myšlenky a nápady, a to tak abyste ani nemuseli vytáhnout telefon z kapsy.

Přívěsek je sice stále nedokončený, ovšem jedná se o zajímavé zařízení, které zaznamenává hlasové poznámky, automaticky je převádí do textu a organizuje.

Přívěšek je možné nosit jako náramek nebo náhrdelník. Malé světýlko, které je uvnitř, svítí, pokud zařízení nahrává, ale jinak vůbec nepoznáte, že se jedná o technologické zařízení.

Zakladatel Nazar Fedorchuk uvedl, že oficiální dokončení se již blíží, ale že chce do zařízení ještě zakomponovat pár nápadů.

A jak to tedy funguje? Vždy, jakmile je jedna zvuková nahrávka hotova, zařízení se synchronizuje s telefonem, kde příslušná aplikace všechny nahrávky organizuje (dle lokace nebo klíčových slov). Je tu také možnost sdílet nahrávky mimo aplikaci.

A pokud váš telefon zrovna není na blízku, zařízení dokáže nahrávat až 2 hodiny do své vlastní paměti, přičemž nahrávky se později automaticky přesunou do telefonu.

Zařízení obsahuje propracovaný mikrofon, který se soustřeďuje přímo na váš hlas a okolní zvuk se snaží co nejvíce potlačit. Největší výhodou tohoto přívěsku je ale to, že nahrávky dokáže automaticky přetvořit do psané podoby.

Přesnost se zatím jeví jako velice dobrá. Senstone používá svůj vlastní software pro organizaci, ovšem pro hlasovou konverzi zatím hledá co nejlepší řešení, kdy je na výběr třeba z Nuance nebo Watson od IBM.

Přístroj je ve vývoji rok a půl a nyní si jej již můžete předobjednat. Letos v listopadu se společnost chystá uskutečnit kampaň na Kickstarteru, s cílem dosáhnout 50 000 dolarů. Zařízení má být v prodeji v roce 2017.

zdroj: wareable.com