Modulární technologie proráží půdu. Myšlenka o sestavení si vlastního zařízení z vámi vybraných části, se stává opět skutečností.

Již letos v létě totiž bude zahájena crowfundingová kampaň modulárních chytrých hodinek Blocks.

Platforma Snapdragon umožňuje připinání hardwarových komponent. Můžete si tedy vybírat mezi záložní baterií, bezkontaktním placením, GPS, senzorem srdečního tepu a dalšími, a tyto pak připojit k ciferníku (jádru zařízení).

Samotné zařízení běží na Android Lollipop (ne na Android Wear) a může se pochlubit barevným kruhovým displejem. Jádro hodinek obsahuje Bluetooth, Wi-Fi, senzor pohybu, mikrofon a základní baterii.

use-1-1433239802-tlg9-column-width-inline

„Technologie výroby hodinek se změní, Jean-Claude Biver je o tom přesvědčen,“ sdělil nám. „Rádi bychom umožnili změnu technologie ale zároveň zachovali prvky klasických hodinek.

„Jakmile vaše děti dokončí magisterské studium, možná je budete chtít obdarovat hodinkami. Chceme vytvořit něco, co Vám zůstane na celý život, a přesně to hodinky Tag Heuer umožňují. A současně s vývojem technologií se budou vyvíjet i hodinky.“

Ale vraťme se zpět k Blocks. Hodinky budou dobře spolupracovat jak se systémem iOS, tak i  Android. Detaily o ceně nejsou zatím známy, ale víme, že crowfundingová kampaň odstartuje již v příštích několika měsících.

Nezbývá tedy, než čekat a těšit se.

Zdroj: www.wareable.com