Přilepovací senzory, jako je AmpStrip jsou jistě budoucností fitness monitoringu, ale již brzy by například mohly fungovat také v Africe v boji proti ebole. Americká agentura pro mezinárodní rozvoj totiž uvolnila finanční prostředky na pomoc zdravotnickému personálu umožnit na dálku monitorovat životní funkce pacientů, kteří mají ebolu.

Snímač se připevňuje na kůži jako náplast a dokáže měřit tělesnou teplotu, srdeční frekvence, dýchání a saturace kyslíku. Pomocí Bluetooth jsou data automaticky zaslány do počítače, chytrého telefonu a tabletu a analyzovány, bez rizika nákazy zdravotníků. Lékaři budou mít přistup k evidenci pacientů pomocí speciálně vytvořených aplikací a online.

Zdraví a bezpečnost lékařů, zdravotníků a dobrovolníků byl od začátku velký problém. Dosavadní ochranou bylo obléknout si ochranný oblek a projít dekontaminační komorou, ale mělo to své mouchy a nepříjemnosti.

Senzor AmpStrip byl vyvinut Dr. Stevem Steinhublem, který dodal: „Tento nový přístup poskytne nebývalý přehled o pacientově zdravotním stavu. Věříme, že bude neocenitelný při zlepšování péče a minimalizuje riziko vystavení se viru,” píše v prohlášení Dr.Steinhubl.

zdroj: www.wareable.com