ResearchKit aplikace pro Apple Watch, která snímá epileptické záchvaty

ResearchKit aplikace pro Apple Watch, která snímá epileptické záchvaty


EpiWatch je první ResearchKit aplikací pro Apple Watch, umožňující uživatelům těchto Applovských hodinek snímat a zároveň lépe pochopit epileptické záchvaty.

Aplikace, vyvinutá výzkumníky z Johns Hopkins University School of Medicine, využívá spárovaných Apple Watch a iPhonu k tomu, aby epileptikům mohla monitorovat jejich kondici. Obě zařízení sbírají data z veškerých senzorů před, při a po epileptických záchvatech.screen322x572

V těchto datech jsou zahrnuty psychologické změny, ale také srdeční tep (který se při záchvatu může rapidně zvýšit). Dále pohyby (přes akcelerometr a gyroskop v hodinkách). Pro následný test reakcí mozku je zde i krátká hra na paměť – EpiWatch je první aplikací svého druhu, která takovýto test obsahuje

Výzkumníci ale opakovaně upozorňují na to, že by se uživatelé neměli na EpiWatch v žádném případě při záchvatech spoléhat – jedná se o výzkumnou aplikaci, která se v první řadě musí vybudovat pomocí nasbíraných dat a zpětné odezvy uživatelů.

Niméně Apple Watch nejsou prvním nositelným zařízením pro záznam epileptických záchvatů. Chytrý náramek Embrace již používají nemocnice, univerzity a dokonce i NASA. Nejen to – v lednu tohoto roku se na Indiegogo pro tento náramek vybralo přes 18 milionů korun, přičemž za každé takto zakoupené zařízení bylo jedno další darováno zdarma dítěti s epilepsíí.

zdroj: www.wareable.com